دولت مکلف به تامین مسکن دهک‌های متوسط و ضعیف جامعه است

پنجره‌ایرانیان؛ یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که طرح جهش تولید و تامین مسکن به دولت کمک خواهد کرد تا بر اساس قانون اساسی به وظیفه‌اش در خصوص تامین مسکن برای دهک‌های متوسط و ضعیف جامعه عمل کند.
  • شنبه 25 بهمن 1399 ساعت 11:33

اسماعیل حسین زهی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بررسی طرح جهش تولید و تامین مسکن در مجلس، بیان کرد: یکی از معضلاتی که ما در بازار مسکن با آن مواجه هستیم این است که دولت برنامه صحیحی در طول سالیان گذشته برای ساخت و تولید مسکن نداشت و این امر منجر شد تا تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار مسکن به هم بریزد.

وی در ادامه اظهار کرد: بر اساس قانون اساسی دولت مکلف است مسکن با قیمت مناسب برای دهک‌های متوسط و ضعیف جامعه تهیه کند، اما متاسفانه در این مدت آن‌طور که بایدوشاید به این حوزه توجه نشده بود.

نماینده مردم خاش در مجلس تصریح کرد: مجلس از روزهای آغازین خود بحث مسکن را در کمیسیون عمران دنبال کرد و طرح جهش تولید و تامین مسکن با حضور نمایندگان دولت ساعت‌ها به بحث گذاشته شد. درنهایت پس از تصویب کلیات این طرح این روزها مجلس در حال بررسی جزئیات این طرح است.

این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه تاکید کرد: در این طرح با در نظر گرفتن زمین ارزان‌قیمت، مصالح ساختمانی و تسهیلات مناسب دولت موظف شده سالانه یک‌میلیون واحد مسکن در ظرف چهار سال آینده تولید و به بازار عرضه کند. اجرایی شدن این طرح می‌تواند تعادل را بین عرضه و تقاضا در بازار مسکن برقرار کند.

حسین زهی در پایان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر بر اساس این طرح شورای عالی مسکن به‌منظور برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری، نظارت و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی در حوزه مسکن تشکیل خواهد شد. ان‌شاءالله این طرح هفته جاری در مجلس نهایی شده و با اجرایی شدن آن شاهد بازگشت تعادل به قیمت مسکن و کمک به تامین مسکن برای اقشار آسیب‌پذیر و ضعیف جامعه خواهیم بود.


ثبت نظر

ارسال