ساخت ۱۸ شهرک جدید در ۹ استان کشور

پنجره‌ایرانیان؛ مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: در دهه مبارک فجر مراحل اخذ پروانه تاسیس ۱۸ شهرک جدید دولتی در استان‌های البرز، فارس، مازندران، یزد، همدان، کرمان، گیلان، کردستان و اردبیل توسط شورای عالی معماری و شهرسازی به سرانجام می‌رسد و از فروردین سال آینده کارهای ساخت آن‌ها آغاز خواهد شد.
  • یکشنبه 9 بهمن 1401 ساعت 13:37

علیرضا جعفری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در روزهای آینده گام سوم طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید به تعداد ۱۰۰ هزار واحد را با حضور وزیر راه و شهرسازی کلنگ‌زنی خواهیم کرد.

وی افزود: تعداد ۲۰۰ هزار واحدی که تاکنون به مرحله اجرا رسیده در بخش آماده‌سازی زمین به‌طور متوسط دارای پیشرفت ۶۵ درصد است. در حوزه ساخت مسکن هم بالغ‌بر ۱۵ درصد به‌صورت میانگین پیشرفت فیزیکی دارد و در مواردی مثل پروژه ۱۴۰۰ واحدی پرند که خردادماه امسال و در گام اول آغاز شده به بالای ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اقدام دیگر که امیدواریم در دهه فجر به سرانجام برسد اخذ پروانه ۱۸ شهرک دولتی است که تلاش داریم آن را به ۲۰ مورد برسانیم. این ۱۸ شهرک مراحل مصوبات شورای عالی شهرسازی را می‌گذراند و تهیه طرح‌های تفصیلی آن در حال انجام است. یک برنامه مفصل در رابطه با عملیات اجرایی شهرک‌سازی دولتی داریم که پس از دریافت پروانه تاسیس در دهه فجر، عملیات کلنگ‌زنی آن‌ها تا فروردین و اردیبهشت انجام می‌شود.

جعفری با بیان اینکه شهرک‌های جدید در اراضی دولتی جانمایی شده است گفت: این شهرک‌ها برای ایجاد ظرفیت‌های جدید سکونتگاهی در استان‌ها جانمایی شده که واحدهای آن به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اختصاص می‌یابد.

به گفته وی، ۱۸ شهرک جدید در استان‌های البرز، فارس، مازندران، یزد، همدان، کرمان، گیلان، کردستان و اردبیل قرار دارد.


ثبت نظر

ارسال