رونمایی از طرح ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در اجلاس سازندگان و طراحان

پنجره‌ایرانیان؛ چهاردهمین اجلاس سازندگان و طراحان برای پنجمین بار در تهران با هدف همفکری بین بخش خصوصی و دولتی برای حل بحران مسکن با همت مجتمع رسانه‌ای ساختمان صما برگزار می‌شود.
  • چهارشنبه 3 آبان 1402 ساعت 10:26

به گزارش صما، محوریت این اجلاس ”نقش‌آفرینی سازندگان مناطق یک و برخوردار تهران در نهضت ملی مسکن برای آحاد جامعه” است و سازندگان برخوردار از سراسر کشور در آن شرکت می‌کنند.

در این اجلاس که ۱۰ و ۱۱ آبان‌ماه در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار می‌شود مدیران شهری، اعضای شورای شهر تهران، مسئولان دولتی ذی‌ربط از کمیسیون عمران مجلس، وزارت راه و شهرسازی و سازندگان برخوردار کشور و سازندگان منطقه یک تهران حضور خواهند داشت. پیش‌تر جمعی از سازندگان برخوردار طی نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور، محمد مخبر اعلام کردند درصورتی‌که پروانه ساختمانی و حقوق دولتی و تسریع صدور پروانه ساختمانی از سوی شهرداری بر اساس قانون در مدت یک هفته و تخفیف ۹۰ درصدی عوارض ساخت‌وساز به آنان تعلق بگیرند بدون نیاز به اخذ تسهیلات بانکی و واگذاری زمین، ساخت صد هزار واحد مسکونی در سراسر ایران را تقبل می‌کنند. این سازندگان در این نامه به ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی توسط هریک از آنان اشاره کرده‌اند. این طرح در چهاردهمین اجلاس سازندگان و طراحان رونمایی می‌شود.

همچنین کمپین ملی اصلاح و تسریع فرایند صدور مجوزهای ساختمانی با هدف تسریع و تسهیل فرایندهای اداری مرتبط با صدور مجوز ساختمانی ازجمله پروانه، عدم خلاف و پایان کار بهره‌برداری و صدور سند تک‌برگ در روز اول پنجمین اجلاس سازندگان و طراحان منطقه یک تهران رونمایی می‌شود

برنامه‌های زیر برای چهاردهمین اجلاس سازندگان و طراحان در نظر گرفته شده است:

پنل رونمایی از طرح ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی (جزئیات طرح، مشارکت‌ها و نقش سازندگان) با حضور بیش از ۵۰۰ سازنده مناطق برخوردار کشور

پنل‌های ارائه مصادیق ارزش‌افزوده در پروژه‌های منطقه یک و مناطق برخوردار کشور

کارگاه‌های آموزشی

نمایشگاه تقاطع – پروژه‌های شاخص منطقه یک

نمایشگاهی با معرفی برند‌ها، متریال‌ها و پروژه‌های شاخص منطقه یک

سخنرانی‌هایی پیرامون نقش معماران در شکل‌دهی به فردای معماری

بررسی جایگاه و تأثیرات معماری در شکل‌دهی به فضاهای مسکونی و شهری

پنل تعریف برند در صنعت ساخت‌وساز؛ چگونگی شکل‌گیری و ارتقای یک برند قوی


ثبت نظر

ارسال