پیشرفت فیزیکی پتروشیمی گچساران از ٣٤ درصد گذشت

پنجره ایرانیان: مدیرعامل پتروشیمی گچساران با بیان این که هم اکنون این پتروشیمی حدود ٣٤ درصد پیشرفت فیریکی دارد، گفت: ساخت اسکلت و احداث ساختمان اداری این مجتمع از بخش‏ های انجام شده آن است.
  • چهارشنبه 21 مرداد 1394 ساعت 13:6

بنا به گزارش شبکه اطلاع رسانی شانا، قاسم محمودی از نهایی شدن فاینانس پتروشیمی گچساران تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: تکمیل این طرح اشتغال ‏زا و تولیدی به ٢٠٠ میلیون یورو تسهیلات ارزی نیاز دارد.

مدیرعامل پتروشیمی گچساران ادامه داد: هم‏ اکنون برای دریافت فاینانس این پروژه در حال دادن مدارک و ضمانتنامه‏ های لازم به بانک عامل هستیم.

سالانه ١٢ میلیون مترمکعب آب برای مصرف این طرح ملی مورد نیاز است که این میزان آب از سد کوثر تامین خواهد شد؛ پتروشیمی گچساران پس از راه‏ اندازی ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن اتیلن را دارد.

هم ‏اکنون ١٧٠ نفر به ‏طور مستقیم و غیر مستقیم در این طرح مشغول به ‏کار هستند که با بهره‏ برداری از آن یکهزار شغل پایدار ایجاد خواهد شد.

عملیات اجرایی این پروژه در سال ٨٣ در زمینی به مساحت ١٥٧ هکتار آغاز شد که به دلیل برخی مشکلات چندین بار غیرفعال شد؛ اما از سال ٩٠ تاکنون فعالیت خود را به‏ طور جدی آغاز کرده است. خوراک این مجتمع قرار است از طریق پالایشگاه بید بلند دو تامین شود.


ثبت نظر

ارسال