تولید برق پاک در انگلیس رکورد زد

پنجره‌ایرانیان؛ انگلیس به مدت دو هفته از زغال سنگ برای تولید برق استفاده نکرد که طولانی‌ترین رکورد ثبت شده از دهه ۱۸۸۰ تاکنون بوده است.
  • یکشنبه 12 خرداد 1398 ساعت 11:34

به گزارش ایسنا، اپراتور سیستم برق ملی انگلیس (ESO) که بر تولید برق این کشور نظارت دارد اعلام کرد زغال سنگ آخرین بار در ۱۷ مه استفاده شد. فینتان اسلای، مدیر ESO گفت: رکورد انگلیس برای تولید نیروی خورشیدی نیز در ماه مه شکسته شد.

انگلیس رکورد یک هفته بدون زغال سنگ را اوایل ماه مه شکست و به گفته اسلای، چنین اتفاقی از این پس متداول خواهد شد. به گفته مدیر ESO، دولت قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ به فعالیت نیروگاه‌های زغال‌سوز پایان دهد و انتشار کربن را محدود کند با این همه کار زیادی وجود دارد که باید انجام شود اما با افزودن شدن ظرفیت بیشتر انرژی‌های تجدیدپذیر به سیستم، پیشرفت سریعی در این خصوص انجام می‌گیرد.

بر اساس گزارش شبکه خبری بی بی سی، نخستین ژنراتور زغال‌سوز متمرکز جهان در سال ۱۸۸۲ در هولبورن ویاداکت لندن گشوده شد. حدود شش ساعت طول می‌کشد تا نیروگاههای زغال سنگ گرم شوند.

در طول مدت دو هفته‌ای که زغال سنگ مورد استفاده قرار نگرفت، گاز حدود ۴۰ درصد از برق مورد نیاز انگلیس را تأمین کرد در حالی که سهم نیروی هسته‌ای ۲۰ درصد و باد ۱۳ درصد بود.


ثبت نظر

ارسال