وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

ساخت مسکن با آورده صفر

پنجره‌ایرانیان؛ وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه مهم‌ترین مولدسازی تاریخ در حوزه مسکن در حال رخ دادن است، گفت: بیش از ۱۲۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر بدون واریزی متقاضی یا تسهیلات بانکی در حال ساخت است.
  • پنجشنبه 20 اردیبهشت 1403 ساعت 2:49

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در جلسه مشترک با رئیس‌جمهوری و استانداران، بابیان اینکه مهم‌ترین مولدسازی تاریخ در حوزه مسکن در حال رخ دادن است، گفت: بیش از ۱۲۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر در حال ساخت است که برای این پروژه‌ها یک ریال از سوی متقاضی واریز نشده، هیچ وام بانکی ندارند و ریالی در بودجه به این پروژه‌ها تخصیص داده نشده اما تمامی آن‌ها به پایان رسیده است.

او افزود: عملیات آماده‌سازی پروژه‌های واحدهای مسکونی در حال انجام است و در اراضی شهری و روستایی بیش از ۱۰۰هزار هکتار زمین در مدار آمده است.

بذرپاش بیان کرد: هزینه‌های عملیات آماده‌سازی اراضی باید از افراد گرفته شود که بیش از ۸۰ تا ۹۰ درصد از این هزینه‌ها از افراد گرفته نمی‌شود و به سال‌های آتی انتقال می‌دهیم.

به گفته وزیر راه و شهرسازی؛ گلوگاه‌ اصلی ما در حال حاضر  تامین منابع مالی است که بخشی از آن شبکه مالی  و بانکی کشور است  که سال گذشته نسبت به سال قبل عملکرد بانک‌ها بهتر بود اما فاصله هزینه‌ها با پرداختی‌ها بسیار است و امسال نیاز است که  بانک‌ها همکاری بیشتری داشته باشند.

بذرپاش توضیح داد: در حوزه  صنعت شهرها تا به امروز تفاهم‌نامه ساخت ۱۴۰ هزار واحد منعقد شده است.

وزیر راه و شهرسازی از هدف گذاری تخصیص یک‌میلیون قطعه زمین روستایی خبر داد و گفت: تا به امروز ۶۷۰هزار قطعه زمین تامین شده و امیدواریم تا تابستان یک‌میلیون قطعه زمین روستایی را برای ساخت مسکن تامین کنیم.


ثبت نظر

ارسال