بررسی راهکارهای بهره ‏برداری از فناوری نانو در صنایع مختلف پلیمری

پنجره ایرانیان: سومین نشست بررسی راهکارهای اجرایی برای بهره برداری از فناوری نانو به منظور معرفی هر چه بیشتر فناوری نانو در صنایع مختلف پلیمری، برگزار شد.
  • چهارشنبه 4 شهریور 1394 ساعت 17:2

 به گزارش روابط عمومی شرکت آریا پلیمر، سومین نشست بررسی راهکارهای اجرایی برای بهره‏ برداری از فناوری نانو در صنعت پلیمر با حضور 60 نفر از مدیران عامل و مدیران تحقیق و توسعه و کنترل کیفیت شرکت ‏ها، 28 مرداد در سالن همایش اداره صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان برگزار شد.  

بر اساس این گزارش هدف از برگزاری نشست‌های تخصصی، معرفی و ورود هر چه بیشتر فناوری نانو در صنایع مختلف پلیمری و تولید محصولات دانش بنیان با استفاده از فناوری‌ نانو بوده است. محورهایی که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت عبارت بودند از معرفی فناوری نانو، راهکارهای اجرایی ورود فناوری نانو در صنایع، دستاوردهای فناوری نانو در صنعت کامپوزیت و پلیمر کشور و معرفی تجربه‌های موفق.

 تشکیل پنل تخصصی و معرفی حمایت‌های ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از اصلی‌ترین محورهای مورد بحث و تبادل نظر این نشست بود. علی ‏اصغر نجیمی دبیر کارگروه صنعت و بازار ستاد فناوری نانو ریاست جمهوری و محمد علی ‏آبادی فراهانی مدیر عامل شرکت دانش بنیان آریا پلیمر پیشگام از سخنرانان اصلی این نشست بودند.

 نجیمی در این جلسه ضمن بررسی پیشینه فناوری نانو در دنیا و ایران، به تشریح محصولات ساخته شده توسط این فناوری و مزایای این محصولات پرداخت. علی ‏آبادی فراهانی نیز به توضیح درباره مکانیزم‌های بهره ‏مندی از فناوری نانو در محصولات پلیمری و تجربیات موفق در زمینه لوله، اتصالات و پروفیل های یو.پی.وی.سی پرداخت.

 لازم به ذکر است که دو نشست قبلی در محل ستاد ویژه‌ توسعه فناوری نانو در تهران برگزار شده بود که از دستاورد‌های آن می‌توان به انعقاد سه قرارداد تولید دانش فنی در حوزه‌های ساختمان و خودرو و دو قرارداد انتقال دانش فنی در حوزه‌ی ساختمان اشاره کرد. این نشست به همت شرکت دانش بنیان آریا پلیمر پیشگام و با همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، شرکت شهرک‌های استان اصفهان، شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و انجمن پلیمر ایران شعبه اصفهان برگزار شد.  

در این نشست 60 نفر از مدیران عامل و مدیران تحقیق و توسعه و کنترل کیفیت شرکت ‏های زیست فناوری سیتک، پولیکای آذر، پالایش نفت اصفهان،کوشان اتصال، آویسا لوله جی، میراب اصفهان، فناور پلاستیک، بهین تولید پروین، پیشگام پلاست اهواز، پولیکای نگین، سرایش، سپاهان جارو، یادآوران پیروز، شفا طب، پلی اکریل ایران، اینگل اتصال، گلین لعل، سهند آراد سپاهان، پی وی سی صبا، هلدینگ مروارید، گرانول سپاهان، کیسه بافی اقبال، انجمن پلیمر ایران حضور داشتند.


ثبت نظر

ارسال