با استقرار بزرگترین ذخیره ساز انرژی دنیا:

لس آنجلس با باتری روشن می‏ شود

پنجره ایرانیان: تا سال ۲۰۲۱ بخش بزرگی از برق لس آنجلس با استفاده از باتری‏ های لیتیومی تامین خواهد شد.
  • دوشنبه 21 تیر 1395 ساعت 10:18

به گزارش خبرگزاری مهر، لس آنجلس یکی از بزرگترین شهرهای جهان محسوب می شود که نزدیک به ۴ میلیون نفر جمعیت دارد. حالا خبر می رسد که این کلانشهر به یکی از پیشگامان جدی مقابله با تغییرات جوی و گرمایش زمین تبدیل می شود.

هم اکنون بخش قابل توجهی از برق این شهر توسط نیروگاه برق گازی تولید می شود که تاثیر قابل توجهی در انتشار آلاینده های کربنی در این نقطه از آمریکا دارد، اما انرژی این شهر تا ۵ سال آینده با بزرگترین باتری جهان جایگزین خواهد شد. بدین ترتیب برق ۱۰۰ مگاواتی پاک برای لس آنجلس تولید می شود.

کارشناسان عدم نیاز به استفاده از سوخت ‏های فسیلی برای راه اندازی این مجموعه جدید را مهمترین ویژگی آن عنوان می کنند. نکته جالب توجه اینجاست که این مجموعه باتری عظیم در طول روز و با پرتوهای خورشیدی ارزان شارژ شده تا برق پاکی را روانه خانه های این شهر کند.

لس آنجلس که در ایالت کالیفرنیا واقع شده است. مقامات ارشد این ایالت به دنبال تحقق چشم اندازی هستند که طی آن تا سال ۲۰۵۰ تا ۸۰ درصد از آلاینده های کربنی تولید شده در این منطقه کاسته می شود.

مجموعه بزرگی که ۱۸ هزار باتری لیتیومی را در خود جای خواهد داد Long Beach نام دارد که هر یک به اندازه دستگاه شارژ خودروی برقی Leaf نیسان بزرگی دارد.


ثبت نظر

ارسال