انتصاب‌های جدید در وزارت صنعت، معدن و تجارت

پنجره‌ایرانیان؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت در احکامی جداگانه مدیران و معاونان جدید وزارت صمت را منصوب کرد.
  • یکشنبه 25 آذر 1397 ساعت 10:12

به گزارش ایسنا، بر این اساس خداداد غریب‌پور با حکم رضا رحمانی - وزیر صنعت، معدن و تجارت، سکان‌داری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) را عهده‌دار شد.

در متن این حکم آمده است: با عنایت به تعهد، سوابق و شایستگی جنابعالی و به استناد صورت‌جلسه در تاریخ ۱۱ آذر ۱۳۹۷ مجمع عمومی عادی (به‌طور فوق‌العاده) سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، به سمت «معاون وزیر و رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران» منصوب می‌شوید تا در چارچوب مفاد اساسنامه و شرح وظایف مقرر و سیاست‌های دولت تدبیر و امید نسبت به ایجاد زمینه و حمایت جدی برای گسترش سهم بخش خصوصی در فعالیت‌های حوزه مسئولیت آن سازمان، برنامه‌ریزی جامع برای تأمین منابع مالی و تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام، افزایش بهره‌وری منابع و بازده سرمایه‌گذاری‌ها، تکمیل زنجیره تولید و افزایش فرصت‌های شغلی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و بهره‌مندی از توان علمی متخصصان داخلی و فناوری‌های پیشرفته به‌منظور رونق تولید و عرضه مواد معدنی و توجه ویژه به مناطق کمتر برخوردار اقدام کنید.

رحمانی همچنین در حکم دیگری احمد ابراهیمی را به‌عنوان مشاور و دستیار ویژه خود منصوب کرد.

در حکم صادره از سوی رحمانی آمده است؛ «با توجه به تعهد، سوابق و تجربیات ارزشمند جنابعالی در عرصه‌های مدیریتی، به‌موجب این حکم به‌عنوان مشاور وزیر و دستیار ویژه منصوب می‌شوید».

امید است با همکاری و تعامل با معاونان و مشاورین، ضمن ارائه پیشنهادات اثربخش، موجبات پیشرفت امور را فراهم کنید.

گفتنی است، احمد ابراهیمی از دی‌ماه ۱۳۹۶ تا آذرماه ۱۳۹۷ مدیرعامل گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید بود.

در دوره مدیریت احمد ابراهیمی از یک‌سو، روند بازدهی این سهم در بین هلدینگ‌های چند رشته‌ای نشان از بازدهی ۲۲۰ درصدی نسبت به سال گذشته دارد و روند قیمتی از عدد ۲۳۳۷ ریال به ۵۲۵۰ ریال افزایش را نشان می‌دهد و از سوی دیگر ارزش خالص دارایی‌های شرکت نشان از ارزندگی سهم دارد. این هلدینگ با ۳۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه و ۱۶ هزار میلیارد تومان ارزش بازار سرمایه، در رتبه اول در بین هلدینگهای چند رشته‌ای قرار گرفته است.

ازجمله اتفاقات دیگری که می‌توان در گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید در دوره مورداشاره کرد، عرضه سهام شرکت عظیم «گهر زمین» در بازار فرا بورس است. قرار است این هلدینگ، چند شرکت غیر بورسی دیگر خود را در بازار سرمایه عرضه کند. از سوی دیگر این هلدینگ از طریق یکی از زیرمجموعه‌های خود وارد یک قرارداد نفتی درخصوص احداث مخازن ذخیره‌سازی نفت خام در بندر جاسک شده است. تجربه‌ای مشابه مخازن ذخایر نفت گناوه که علاوه بر سودآوری، در امنیت ملی انرژی بسیار حائز اهمیت است. در این قرارداد که مالکیت ١٠٠ درصد آن در اختیار چند رشته‌ای امید است، اقدام به عقد قرارداد احداث مخازن ذخیره نفت خام در بندر جاسک با طرفیت مهندسی و توسعه نفت کرده است.

توسعه برند گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و تلاش برای شفاف‌سازی حداکثری، معرفی ظرفیت‌ها و توانایی‌های این هلدینگ عظیم و اطلاع‌رسانی از اصلاح رویه‌ها و حفظ و ارتقای ارزش سهام مجموعه، نسبت به دوره‌های پیش از رشد بیشتری برخوردار بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در حکم دیگری مدیرعامل جدید صندوق ضمانت صادرات ایران را منصوب کرد.

رحمانی ضمن تقدیر از تلاش‌های سید علی - مدیرعامل سابق صندوق ضمانت صادرات ایران، با صدور حکمی افروز بهرامی را به سمت رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل این صندوق منصوب کرد.

رحمانی در متن حکم افروز بهرامی که مدیرکلی دفتر سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت را در کارنامه دارد، آورده است: با عنایت به شایستگی، تعهد، سوابق اجرایی و تجارب ارزشمند سرکار عالی و به استناد مصوبه تاریخ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده، به‌موجب این حکم به سمت «رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران» منصوب می‌شوید.

انتظار می‌رود در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید، نقش کارآمد و مؤثرتری را درزمینه تضمین اعتبارات و سرمایه‌گذاری‌های مربوط به کالاها، خدمات صادراتی، ایجاد تسهیلات لازم به‌منظور توسعه و افزایش صادرات و ضمانت مطالبات صادرکنندگان کالا و خدمات از خریداران خارج کشور در قبال مخاطرات داشته باشید.

همچنین سیامک سیدمرندی با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت به سمت رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی منصوب شد.

رحمانی در متن این حکم آورده است: با عنایت به شایستگی، تعهد و تجارب جنابعالی و با استناد به ماده (۹) قانون توسعه و حمایت از صنایع دریایی و تبصره (۲) ماده (۲) آیین‌نامه اجرایی قانون مذکور، به‌موجب این حکم به سمت «رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور» تعیین و منصوب می‌شوید تا با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید، در جهت توسعه و آبادانی کشور ایران اسلامی گام‌های مؤثری بردارید. توفیق روزافزون شما را از درگاه ایزد متعال خواستارم.

 


ثبت نظر

ارسال