مدیرعامل مهرسان نوین: تقاضا برای نماهای کرتین‌وال در جامعه افزایش یافته است

پنجره‌ایرانیان؛ مدیرعامل شرکت توسعه صنعت مهرسان نوین گفت: نماهای کرتین‌وال ازجمله نماهای پرکاربردی هستند که به دلیل مزایای فوق‌العاده‌ای که دارند روزبه‌روز با تقاضای بیشتری از سوی جامعه مواجه می‌شوند.
  • چهارشنبه 18 فروردین 1400 ساعت 17:8

حسین محمدی‌نیک در گفتگو با دنیای اقتصاد با بیان اینکه نماهای کرتین‌وال با استفاده از آلومینیوم و شیشه ساخته می‌شود، گفت: نماهای کرتین‌وال به دلیل عایق بودن در برابر حرارت، صوت، رطوبت و همچنین مقاومت در برابر آسیب‌های زلزله کاربرد گسترده‌ای در کشور داشته و البته به دلیل سبکی و زیبایی که این نوع نماها دارد، تقاضا برای آن در سال‌های اخیر بیشتر از گذشته شده است.

محمدی‌نیک اظهار کرد: تولیدکنندگان و صنعت‌گران به‌طورمعمول در نیمه اول سال، تولید دارند و در نیمه دوم سال بیشترین فعالیت شرکت‌ها در زمینه گرفتن سفارش‌ها است که البته در سال گذشته، با مشکلاتی که در حوزه‌های مختلف اقتصادی، بانکی، تجاری و تحریم‌ها داشتیم میزان سفارش‌ها، به یک‌سوم سال ۱۳۹۷ رسید.

وی تشریح کرد: یکی از مشکلاتی که در سال گذشته برای اکثر شرکت‌های فعال در این حوزه دردسرآفرین شد، کاهش میزان نقدینگی شرکت‌ها است و این امر موجب شد تامین مواد اولیه با مشکلاتی همراه شود، همچنین با نوسانات نرخ ارز و کاهش یا افزایش غیرمنتظره مواد اولیه، امکان هرگونه تحول و افزایش تولیدی از ما گرفته شد.

مدیرعامل شرکت توسعه صنعت مهرسان نوین بیان کرد: نمای کرتین‌وال خصوصیات منحصربه‌فردی دارد که شامل عایق بودن در برابر حرارت، صوت و رطوبت بوده، همچنین در بهینه‌سازی دمای محیط بسیار مناسب‌تر از سایر نماها است و اگر از دید فنی و مهندسی این نوع نماها را موردبررسی قرار دهیم، متوجه این نکته می‌شویم که در صورت استفاده از آن درواقع وزن حاصل از شیشه‌های ساختمانی را بر ساختار ساختمان کاهش می‌دهیم. به همین دلیل است که نمای کرتین‌وال می‌تواند آسیب‌های ناشی از زلزله را به دلیل از بین بردن وزن اضافی از ساختمان اصلی کاهش ‌دهد.

وی افزود: نمای کرتین‌وال برای نورپردازی‌های نمای بیرونی ساختمان شرایطی را فراهم می‌کند که جلوه بیرونی ساختمان زیباتر دیده شود و به همین دلیل این نوع نما به‌تنهایی می‌تواند جلوه بسیار زیبایی برای ساختمان ایجاد کند، همچنین امکاناتی دارد که می‌توان آن را با سازه‌های دیگر ساختمانی نیز ترکیب کرد.

محمدی تصریح کرد: نمای کرتین‌وال انواع مختلفی دارند، اما به‌طورکلی به دو دسته بزرگ سیستم فریم‌لس و سیستم درپوش‌دار فیس‌کپ تقسیم می‌شوند. از مزایای استفاده از کرتین‌وال‎ها در صنعت ساختمان‌سازی می‌توان به کاهش وزن ساختمان، افزایش روشنایی و ارتقای زیبایی ساختمان، کاهش مصرف انرژی و... اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: در مورد این نما تاکید فراوانی بر استفاده از جنس آلومینیوم شده است و دلیل استفاده زیاد از آلومینیوم، زیبایی و قابلیت‌های زیادی است که این فلز به نما می‌دهد. نمای کرتین‌وال یکی از انواع نماهای شیشه‌ای ساختمان با سیستم پوشش با سازه خود ایستا است و بهترین نمای شیشه‌ای ساختمان به لحاظ مسائل سازه در ارتفاع محسوب می‌شود. این نوع نما معمولا از مصالح سبک به‌ویژه ترکیب آلومینیوم و شیشه ساخته می‌شود.

مدیرعامل شرکت توسعه صنعت مهرسان نوین تاکید کرد: نماهای شیشه‌ای انواع مختلفی دارد که شامل کرتین‌وال، نمای اسپایدر و نمای شیشه‌ای فریم‌لس است. با پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساختمان و حذف دیوارهای ضخیم و ورود سیستم سازه‌های فولادی محدودیت‌های طراحی و اجرای نما برطرف شد و امکان ساخت نمای شیشه‌ای ایجاد شد که با شفاف شدن ساختمان و منحصربه‌فرد شدن نما مورد استقبال بسیاری از معماران و طراحان خاص قرار گرفت و در حال حاضر شاهد افزایش تقاضا و مصرف این نوع نما در ساختمان‌های شهر هستیم.

محمدی در پایان تاکید کرد: در زمینه تهیه و تولید این نوع نما آنچه دارای اهمیت است، نحوه نصب آن بوده که نصب نمای کرتین‌وال دارای حساسیت بسیار زیادی است.


ثبت نظر

ارسال