افتتاح نهضت ملی مسکن در دهه فجر

پنجره‌ایرانیان؛ وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که بخشی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ افتتاح و بخشی هم تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.
  • شنبه 4 تیر 1401 ساعت 13:1

به گزارش ایسنا، رستم قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی طی سفر به استان خراسان شمالی و در آیین کلنگ‌زنی پروژه ۳۳۶ واحدی امام رضا (ع) شهر اسفراین با اشاره به عملیات اجرایی پروژه‌های نهضت ملی مسکن ابراز امیدواری کرد بخشی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ افتتاح شود و بخشی هم تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

طبق اعلام مسئولان وزارت راه و شهرسازی تاکنون حدود ۴۰ هزار واحد در قالب اقدام ملی مسکن و نهضت ملی مسکن افتتاح شده است.

از طرف دیگر بنیاد مسکن اعلام کرده که تعدادی از واحدهای نهضت ملی مسکن که تحت مسئولیت بنیاد قرار دارد در خرداد و تیرماه امسال به بهره‌برداری می‌رساند.

بنابراین گزارش دولت سیزدهم بر اساس قانون جهش تولید و تامین مسکن مصوب ۱۷ مرداد سال ۱۴۰۰ ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال را در برنامه خود گنجانده است. حدود ۵.۴ میلیون نفر برای این طرح نام‌نویسی کرده‌اند که ۳.۶ میلیون نفر تایید شده‌اند.

تاکنون ۵۰۷ هزار نفر در بانک مسکن برای واحدهای نهضت ملی مسکن افتتاح حساب کرده و ۲۹۰ هزار نفر برای انعقاد قرارداد و دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شده‌اند. با ۹۱ هزار نفر نیز عقد قرارداد شده و درواقع قسط‌های اول تسهیلات را دریافت کرده‌اند. طبق آخرین برآوردها قیمت هر مترمربع واحدهای نهضت ملی مسکن ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان خواهد بود و زمان ساخت پروژه ۱۸ تا ۲۴ ماه تعیین شده است.


ثبت نظر

ارسال