آمادگی انجمن نوردکاران برای تامین مقاطع فولادی یک میلیون مسکن در سال

پنجره‌ایرانیان؛ نایب‌رئیس انجمن نوردکاران فولادی در نامه‌ای خطاب به مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تامین مقاطع فولادی موردنیاز طرح یک میلیون مسکن در سال اعلام آمادگی کرد.
  • چهارشنبه 12 آبان 1400 ساعت 10:24

به گزارش ایسنا، سید علی‌محمد ابویی در نامه‌ای خطاب به سیف‌الله امیری- مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت، برای تامین فولاد طرح یک میلیون دستگاه مسکن در سال اعلام آمادگی کرد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به برنامه دولت سیزدهم برای ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکونی اعلام کرده است: ما برنامه‌های اجرایی را در خصوص قانون جهش تولید و تامین مسکن تهیه کرده‌ایم که در شرف نهایی شدن است و در اولین جلسه شورای عالی مسکن که به ریاست محترم جمهوری با شرکت سایر دستگاه‌ها و نهادهای ذی‌ربط در این حوزه تشکیل می‌شود این برنامه به جمع‌بندی و تصویب نهایی می‌رسد. جلسه مربوطه در شهریورماه سال جاری برگزار شد. به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، برنامه‌های اجرایی در رابطه با قانون جهش تولید و تامین مسکن و هدف ساخت سالانه یک میلیون واحد تهیه شده ‌است.

 

در متن نامه نایب‌رئیس انجمن نوردکاران فولادکاران آمده است:

 عطـف بـه جلسـه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ نماینـده ایـن انـجـمن بـا جنابعالی در رابطه با طرح ساخت چهار میلیون مسکن توسط دولت محتـرم و تامین انـواع مقاطع فولادی (میلگرد، نبشـی، ناودانی، تیرآهن و ...) به استحضار می‌رساند:

 با عنایت به ظرفیت ۳۲ میلیون تنی نصب‌شده انـواع مقاطع طویـل فـولادی و تولید ۱۲ میلیون طی سال ۱۳۹۹ و استفاده حدودا ۳۰ درصدی از ظرفیت نصب‌شده فعلی و وجود مازاد شمش در کشور که به‌صورت خام در حال صادرات به کشورهای همسایه است، در راستای همراهی با دولت محتـرم و ایجاد اشتغال و تامین مسکن، اعضاء ایـن انـجـمـن با کمـال مـسـرت، آمادگی خود را جهت تولیـد مکفی و کیفی اقـلام موردنیاز این طرح مشروط به تامین مواداولیه و توافق تولیدکنندگان و خریداران، اعلام می‌دارد.

همچنین منصور یزدی‌زاده در نشست خبری خود در دهمین نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (ماینکس)، با بیان اینکه ظرفیت تولید فولاد ما به ۴۰ میلیون تن رسیده است، اعلام کرد: مشکلی در جهت تامین فولاد یک میلیون واحد مسکونی نداریم؛ تنها بایستی اتاق فکری با حضور تولیدکنندگان شکل گیرد که در آن دغدغه تولیدکنندگان فولاد و سایر صنایع مرتبط با مسکن مطرح و موانع و اقدامات لازم برای تحقق ساخت یک میلیون واحد مسکونی بررسی شود.


ثبت نظر

ارسال