الگوی مصرف آپارتمان‌های ۷۵ متر اصلاح شود

پنجره‌ایرانیان؛ عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: جهت‌گیری سیاست‌های اقتصادی بخش مسکن در دولت و مجلس باید به سمت تولید واحدهای کوچک متراژ تغییر کند.
  • چهارشنبه 30 خرداد 1397 ساعت 9:51

شهرام کوسه غراوی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: با شدت گرفتن تورم بخش مسکن و گران شدن واحدهای کوچک متراژ لازم است که دولت و مجلس در قوانین و مصوبات موجود تجدیدنظر کرده و الگوی مصرف مسکن را که درحال‌حاضر ۷۵ متر است اصلاح کنند.

نماینده مردم مینودشت در مجلس ادامه داد: قیمت آپارتمان‌های کوچک‌مقیاس هرقدر هم گران شود به دلیل دریافت وام خرید از بانک‌ها در قدرت خرید خانواده‌ها به‌ویژه زوج‌های جوان مؤثر است. زوج‌های جوان در ابتدای زندگی‌شان نوعا دنبال واحدهای کوچک متراژ هستند بنابراین وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها باید نیاز مردم و جوانان را در این بخش به‌درستی و به‌موقع تامین کنند تا شاهد کسری واحدهای مسکن کوچک متراژ نباشیم.

وی تأکید کرد: جهت‌گیری سیاست‌های اقتصادی بخش مسکن در دولت و مجلس باید به سمت تولید واحدهای کوچک متراژ تغییر کند تا هم نیاز مردم به این نوع مسکن تامین شود و هم چرخه تولید مسکن و کارخانجات تولید مواد و مصالح مختلف ساختمانی از رونق نیفتد در این صورت نرخ اشتغال در این بخش نیز نزولی نخواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به هم‌خوانی نداشتن تولید و عرضه واحدهای مسکونی کمتر از ۶۰ متر در بازار مصرف، گفت: بر اساس برخی گزارش‌ها تولید آپارتمان‌های کمتر از ۶۰ مترمربع یک درصد کل تولید مسکن را به خود اختصاص داده است درحالی‌که حدود یک‌چهارم معاملات مسکن در این بخش انجام می‌شود.

کوسه غراوی ادامه داد: به نظر بنده علت پایین بودن سهم مجوزهای ساخت آپارتمان‌های کمتر از ۶۰ متر مسائل فنی و اجرایی ساخت‌وساز به‌ویژه تامین پارکینگ بلوک‌ها و ساختمان‌هایی است که مملو از آپارتمان‌های با این متراژ است. به همین دلیل در کنار چند آپارتمان کوچک متراژ واحدهای بزرگ متراژ باید ساخته شود تا مشکل کمبود فضا برای احداث پارکینگ به وجود نیاید.

نماینده مردم مینودشت درعین‌حال از آمادگی کمیسیون عمران برای رفع موانع قانونی احداث پرتیراژ آپارتمان‌های کمتر از ۶۰ مترمربع سخن گفت.


ثبت نظر

ارسال