مجمع عمومی سالیانه سندیکای آلومینیوم برگزار شد

پنجره‌ایرانیان؛ مجمع عمومی عادی سالیانه سندیکای صنایع آلومینیوم ایران با حضور بیش از 25 شرکت فعال در حوزه آلومینیوم در اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران به‌منظور تعیین بازرس، تعیین میزان حق عضویت برای شرکت‌های بالادستی و پایین‌دستی، گزارش هیئت‌مدیره، گزارش بازرس، طرح و تصویب بیلان مالی سال 1397، تعیین روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی و دعوت‌نامه‌ها، بحث و بررسی پیرامون خط‌مشی آتی سندیکا برگزار شد.
  • دوشنبه 21 بهمن 1398 ساعت 11:40

به گزارش فلزات آنلاین، در این مجمع نمایندگان شرکت‌های آلومینیوم پارس، آلومینیوم المهدی، آلومینیوم ایران (ایرالکو)، نورد آلومینیوم اراک، صنایع آلومینیوم خاتم اراک، مجتمع آلومینیوم البرز، پانیذسازان البرز، نوین گداز امین، رسانا صنعت اشتهارد، روان گداز پردیس، رنگین پروفیل کویر، آبسکون، آلومینیوم هزار، آلومینیوم مازندران، انجمن دایکست ایران، ایمیدرو، اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران و ... حضور داشتند.

 

تعداد اعضای سندیکا به دلیل قوانین تصویب‌شده، کاهش یافته است

هوشنگ گودرزی، رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم ایران ضمن خوشامدگویی به مدیران حاضر در این مجمع، با رای حاضران آوازی و مارکاریان را به‌عنوان ناظرین و رضایی را به‌عنوان منشی این مجمع معرفی کرد.

وی گفت: سندیکا در راستای تکالیف ذاتی و تشکلی خود همواره در جهت حمایت از منافع جمعی گام برداشته و هیات‌ مدیره وفق وظایف محوله از طرف مجامع و اعضا تلاش کرده تا در جهت رفع موانع تولید و کسب‌وکار اعضا، صنف و صنعت گام بردارد. در این راستا هیئت‌مدیره در سال 1397 با تشکیل حدود 22 جلسه داخلی که به‌صورت حداقل ماهیانه دو بار در دفتر سندیکا برگزار شده و همچنین جلسات متعددی با مسئولان، نهادها، ارگان‌ها و وزارت صمت سعی داشته که این موانع را برطرف کند.

مدیر اجرایی شرکت آلومینیوم پارس توضیح داد: با توجه به روند تولید آلومینیوم در کشور و عدم تناسب در نظام تولید و تقاضا یکی از دغدغه‌های سندیکا مبحث قیمت‌گذاری و توزیع و تامین مواد اولیه در بازار داخلی است که در سال‌های گذشته زمان‌بندی مشخصی در نظام عرضه و تقاضا وجود نداشته و به همین خاطر سبب ایجاد نوسانات و کمبود در تامین مواد اولیه صنایع شده است که صدمات بسیاری را به بدنه صنعت آلومینیوم وارد کرده است؛ به همین خاطر، سندیکا تلاش کرده که عرضه را افزایش دهد و قیمت آلومینیوم را به حداقل خود برساند.

نقش تاثیرگذار سندیکا در تعدیل قیمت آلومینیوم

ابوالفضل رضایی، دبیر سندیکای صنایع آلومینیوم ایران، عنوان کرد: سندیکا با کمک شرکت‌های توزیع‌کننده به‌خصوص شرکت آلومینیوم ایران، توانسته ثبات نسبی در بازار عرضه و تقاضای آلومینیوم ایجاد کند، همچنین با برگزاری جلسات مستمر با وزارت صمت، ستاد تنظیم بازار، بورس کالا، شورای رقابت و ... به‌منظور حمایت از تولید و بازار داخلی با اصلاح نظام تقاضا، سامانه بهین‌یاب و تخصیص سهمیه به واحدهای فعال تلاش کرده به مشکلات تولیدکنندگان رسیدگی و موانع موجود در کشور را برطرف کند.

وی خاطرنشان کرد: با فعالیت‌هایی که سندیکا در سال 1397 انجام داده شاهد تعدیل فرمول‌های قیمت‌گذاری آلومینیوم در کشور هستیم که علاوه بر افزایش توان تولید از خام‌فروشی صنایع بالادستی نیز کاسته شده است و از این طریق صدمات و نوسانات قیمت آلومینیوم را به حداقل رسانده‌ایم.

اعضا حق عضویت خود را پرداخت نمی‌کنند

امیرسعید میرمطهر، بازرس سندیکا، اذعان کرد: این تشکل در جهت حمایت از تولیدکنندگان فعالیت می‌کند و به جهت افزایش تولید و اشتغال در کشور به نقش‌آفرینی می‌پردازد و به‌منظور ارتباط هرچه بیشتر سندیکا با بدنه و قشرهای مختلف صنعت آلومینیوم سعی شده با تشکیل کارگروه‌های تخصصی به مسائل و مشکلات هر صنف رسیدگی و آنها را برطرف کند که البته برای انجام این امور نیاز به حمایت بیش‌ازپیش تولیدکنندگان و فعالان این حوزه داریم.

وی تصریح کرد: پرداختی حق عضویت اعضا به‌صورت متداول صورت نگرفته که این امر موجب توقف در اجرای طرح‌های آتی سندیکا، عدم پویایی لازم و عدم به‌کارگیری از نیروهای مجرب و متخصص شده است. به همین خاطر در مجمع باید حق عضویت مشخص شود.

مشخص کردن بازرس

در مجمع مذکور، هیات‌ مدیره و بازرسان بخشی از فعالیت‌های انجام‌شده را گزارش دادند و همچنین صورت‌های مالی و بودجه پیشنهادی مطرح شد و قرار شد اعضای هیات ‌مدیره در مورد آن تصمیم‌گیری کنند. در نهایت نیز چند نفر به‌عنوان بازرس داوطلب شدند که رای گیری در این زمینه انجام شد و حمیدرضا مقدسی از شرکت آلومینیوم ایران و روح ا... هاشمی از شرکت آلومینیوم‌ هزار به‌عنوان بازرسان اصلی و امیرسعید میرمطهر از شرکت رنگین پروفیل کویر به‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شد.


ثبت نظر

ارسال