اعلام آمادگی چینی‌ها برای سرمایه‌گذاری در حوزه آلومینیوم کرمان

پنجره‌ایرانیان؛ استاندار کرمان در نشست با یک گروه سرمایه‌گذاری از کشور چین ضمن معرفی قابلیت‌های پرشمار این استان، برای سرمایه‌گذاری این گروه در حوزه‌های معادن، کشاورزی و گردشگری اعلام آمادگی کرد.
  • دوشنبه 4 آذر 1398 ساعت 13:17

به گزارش معدن نیوز، استاندار کرمان در نشست با یک گروه سرمایه‌گذاری از کشور چین ضمن معرفی قابلیت‌های پرشمار این استان، برای سرمایه‌گذاری این گروه در حوزه‌های معادن کشاورزی و گردشگری اعلام آمادگی کرد.

محمدجواد فدائی شامگاه چهارشنبه 98/08/29 با اشاره به ابراز علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران چینی برای کار در استان کرمان، عنوان کرد: 42 ماده معدنی در استان کرمان وجود دارد، 6 میلیارد تن ذخیره معدنی ماست و سالی 60 میلیون تن استخراج ماده معدنی داریم.

وی ادامه داد: آهن، مس، تیتان، کرومیت و زغال‌سنگ از مواد معدنی مهم استان هستند و صنایع معدنی وابسته به آن‌ها را هم داریم، همچنین زنجیره تولید فولاد در استان کامل است، لذا زمینه‌های زیادی برای فعالیت در این زمینه آماده است.

فدائی تصریح کرد: در زمینه سیستم‌های انتقال و تصفیه آب هم کارهای زیادی می‌توان انجام داد ازجمله انتقال آب از خلیج‌فارس به کرمان که در دست اجراست و مواردی هم در حال مطالعه قرار دارند که شرکت چینی می‌تواند در این زمینه سرمایه‌گذاری داشته باشد.

استاندار کرمان گفت: در بحث کشاورزی به دنبال روش‌های مدرن هستیم به‌ویژه کشت گلخانه‌ای از حضور سرمایه‌گذاران استقبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: به لحاظ تولید انرژی خورشیدی و بادی، استان کرمان بهترین موقعیت را در کشور دارد و 300 روز آفتابی بهترین مکان را برای نیروگاه‌های خورشیدی فراهم کرده است.

استاندار کرمان، سرمایه‌گذاری در زمینه صنایع آلومینیوم و پتروشیمی را به گروه سرمایه‌گذاری چینی پیشنهاد داد.

فدائی اظهار امیدواری کرد که سفر سرمایه‌گذاران چینی به کرمان منجر به آشنایی بیشتر آن‌ها با ظرفیت‌های استان و ایجاد زمینه‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف و فعالیت‌های اقتصادی شود.

سرمایه‌گذار چینی نیز به فعالیت‌های اقتصادی خود در شهرستان رفسنجان و استان هرمزگان اشاره داشت و برای همکاری جهت تولید 200 هزار تن آهن اسفنجی در استان کرمان اعلام آمادگی کرد.

وی به سرمایه‌گذاری خود در حوزه توزیع و تولید برق اشاره داشت و خواستار حمایت استانداری برای فعالیت‌ این شرکت سرمایه‌گذاری در حوزه برق و تولید سیم‌های آلومینیوم شد.


ثبت نظر

ارسال