پیش‌بینی تولید آلومینیوم، آلومینا و بوکسیت در سال 2019

پنجره‌ایرانیان؛ ریوتینتو بر اساس گزارش‌های سه‌ماهه جولای تا سپتامبر، پیش‌بینی تولید آلومینیوم، آلومینا و بوکسیت در سال 2019 را در مقایسه با انتظارات قبلی کاهش داد.
  • شنبه 11 آبان 1398 ساعت 11:54

ریوتینتو به‌عنوان یک معدنکار بزرگ جهانی که در استرالیا مستقر است، شناخته می‌شود. این آمارها نشان می‌دهد که میزان تولید آلومینیوم ریوتینتو در سه‌ماهه سوم سال حدود 790 هزار تن بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3 درصد و نسبت به سه‌ماهه دوم سال جاری 2 درصد کاهش داشت.

این کاهش عمدتاً به دلیل کاهش تولید برنامه‌ریزی‌شده واحدهای ذوب آلومینیوم ریوتینتو در Hafnarjordur ایسلند و کارخانه ذوب Kitimat در بریتیش کلمبیا و Bécancour در کانادا بود.

همچنین بر اساس همین گزارش شرکت ریوتینتو اعلام کرده است که تولید آلومینای این شرکت در سه‌ماهه سوم سال جاری (منتهی به سپتامبر)، 1.83 میلیون تن بود‌ه که 7 درصد سالیانه (نسبت به همین دوره در سال 2018) و 3 درصد کاهش فصلی (نسبت به سه ماه قبل) داشته است. علت این کاهش، کاهش تولید آلومینا در واحد یاروون (Yarwun) شرکت واقع در کویینزلند بوده است.

از طرف دیگر تولید بوکسیت ریوتینتو نیز در سه‌ماهه منتهی به سپتامبر 13.8 میلیون تن بود که نشان‌دهنده 9 درصد افزایش نسبت به همین دوره در سال 2018 و 3 درصد افزایش نسبت به فصل قبل است. این شرکت پیش‌بینی می‌کند که تا پایان سال جاری 54 میلیون تن بوکسیت تولید کند.

 

 


ثبت نظر

ارسال