روند صعودی فعالیت شرکت آلومینیوم ایران

پنجره‌ایرانیان؛ میزان تولید، فروش و درآمد شرکت آلومینیوم ایران در مردادماه نسبت به تیرماه و مدت‌زمان مشابه در سال گذشته، دارای رشد چشمگیر و قابل‌ملاحظه‌ای بوده است.
  • سه شنبه 12 شهریور 1398 ساعت 11:1

به گزارش فلزات آنلاین، میزان تولید، فروش و درآمد شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) در مردادماه نسبت به تیرماه و مدت‌زمان مشابه در سال گذشته (مردادماه سال 97)، دارای روند صعودی و مناسبی بوده است.

شرکت آلومینیوم ایران شمش خالص، شمش آلیاژی و بیلت تولید می‌کند که البته در مردادماه، در زمینه تولید بیلت فعالیتی نداشته، این در حالی است که شرکت ایرالکو در مردادماه سال 97، دو هزار و 314 تن در این حوزه تولید داشت و در تیرماه نیز میزان تولیدات این شرکت 956 تن بوده است اما چون تقاضا برای خرید این محصول کمتر از میزان عرضه بوده، این شرکت ترجیح داده که بر تولید شمش خالص آلومینیومی تمرکز کند و در این زمینه میزان تولیدات خود را افزایش دهد.

باوجوداینکه میزان تولید این شرکت در حوزه بیلت آلومینیومی دارای کاهش 100 درصدی بود اما به دلیل داشتن این محصول در انبار و عرضه 318 تنی آن در بازار، تنها شاهد کاهش 10.7 درصدی در زمینه فروش این محصول نسبت به ماه قبل بوده‌ایم به‌گونه‌ای که این شرکت در ماه گذشته (تیرماه)، 356 تن یعنی یک‌سوم میزان تولید، فروش داشته است.

حائز اهمیت است که شرکت ایرالکو میزان تولیدات خود را در زمینه شمش خالص آلومینیومی 5.2 درصد نسبت به ماه قبل (تیرماه) افزایش داده، به‌گونه‌ای که توانسته میزان تولیدات خود را از 13 هزار و 535 تن (در تیرماه) به 14 هزار و 241 تن (در مردادماه) برساند که روند تولید این شرکت نسبت به مدت‌زمان مشابه سال گذشته که 9 هزار و 827 تن تولید داشته، رشد 44.9 درصدی را دارا بوده است.

گفتنی است، میزان تقاضا و فروش برای این محصول آلومینیومی در ماه اخیر، بیشتر شده است، بدین‌صورت که نسبت به ماه گذشته، 42.6 درصد این شرکت فروش بیشتری داشته و این افزایش میزان فروش نسبت به سال گذشته 192.2 درصد بوده است و بااینکه تمام میزان شمش‌هایی که به‌منظور صادرات تولید شده بود، بفروش رسید اما شاهد هستیم که میزان تقاضا و فروش در داخل کشور در این یک ماه اخیر نیز بیشتر از میزان عرضه بوده است.

همچنین مبلغ فروش شمش خالص آلومینیومی 21 هزار و 897 تومان به ازای هر کیلوگرم بوده که مبلغ فروش شمش در مردادماه نسبت به تیرماه به دلیل کاهش قیمت ارز 1.5 درصد افت داشته است.

شمش آلیاژی سومین محصول تولیدی این شرکت است که در ماه اخیر میزان تولیدات این محصول نیز کاهش یافته و از 651 تن تولید در تیرماه با 55.3 درصد افت به 291 تن در مردادماه رسیده است که البته با مقایسه میزان تولیدات این شرکت نسبت به مدت‌زمان مشابه در سال گذشته، شاهد افت 36.5 درصدی هستیم.

علی‌رغم کاهش میزان تولید شمش آلیاژی، میزان فروش آن افزایش داشته و از 109 تن فروش در تیرماه، به 341 تن رسیده است که نشان‌دهنده 212.8 درصد رشد در این زمینه در طی یک ماه بوده‌ایم که البته میزان فروش نسبت به مدت‌زمان مشابه در سال گذشته، کاهش 76 درصدی داشته است.

در پایان گفتنی است، ایرالکو در مردادماه سال 98، جمعا حدود 14 هزار و 532 تن آلومینیوم تولید کرد که نسبت به ماه پیش از آن 4 درصد کاهش داشت اما نسبت به دوره مشابه سال گذشته 1.7 درصد رشد پیدا کرده است، همچنین میزان فروش این شرکت در مردادماه، جمعا حدود 15 هزار و 652 تن بوده که نسبت به ماه پیش از آن 42.5 درصد افزایش فروش داشته و نسبت به دوره مشابه سال گذشته 101.5 درصد رشد یافته است.

درنهایت این شرکت تولیدی حدود سه هزار و 440 میلیارد و 751 میلیون ریال از محل فروش آلومینیوم درآمد کسب کرد که نسبت به ماه پیش از آن 40.2 درصد افزایش درآمد داشته و این میزان نسبت به دوره مشابه سال گذشته 215.2 درصد رشد یافته است.


ثبت نظر

ارسال