سیستم نمای پیکسلی، ترکیب عاشقانه طبیعت و نسل بعدی تکنولوژی ساختمان

پنجره‌ایرانیان؛ سیستم نمای پیکسلی به‌عنوان یک فناوری قابل تطبیق، مقیاس‌پذیر و تکرارشونده است که می‌توان از آن برای انواع ساختمان‌های معماری با کاربری‌های متنوع استفاده کرد.
  • شنبه 17 شهریور 1397 ساعت 15:11

 

این سیستم الهام‌بخش تمایل ذاتی ما برای برجسته کردن طبیعت در کالبد معماری است که در علوم دیگر به بیوفیلیا (biophilia) یا همان زیست‌گرایی شناخته می‌شود. سیستم نمای پیکسلی ترکیبی از دفتر اداری معاصر با فضایی زیست‌محیطی است تا نسل جدیدی از یک محیط اداری را به نمایش بگذارد.

 

باوجود فضاهای خالی زیاد و ترکیب کردن انواع بافت گیاهی مدولار، مبلمان و عرصه‌های کاری، این فرصت ایجاد شده تا کاربران به‌راحتی با محیط خود ارتباط برقرار کنند و در محیط شبه بیرونی خود غوطه‌ور شوند. فضاهای باز متنوع این امکان را در اختیار کارمندان می‌گذارد تا به نوآوری و خلاقیت بیشتر در حیطه کاری خود برسند. ترکیب محیط بیرونی با بافت فضای داخلی به یک امر طبیعی در طراحی اداری پروژه‌های امروز بدل گشته است.

 

تغییرپذیری سیستم نمای پیکسلی یک قابلیت بی‌نظیر برای فضاهای اداری است. بخصوص شرکت‌هایی که مستأجر هستند و به‌طورمعمول ساختمان محل کار خود را تغییر می‌دهند، می‌توانند با چنین سیستم انعطاف‌پذیری پیکره‌بندی نما و فضای رو به نمای بیرون را طراحی کنند. این سیستم می‌تواند از نوآوری‌های صنعت ساخت‌وساز مانند: BIM پیش‌ساخته و سازه‌های قاب چوبی بهره ببرد تا فرآیندی اقتصادی و پایدارتر را برای ساختمان خلق نماید.

 

سیستم مدولار نمای پیکسلی قابلیت اجرای سریع در متراژهای کوچک و بزرگ را داراست و همین امر استفاده از این سیستم را بهینه می‌سازد. به‌خصوص اینکه می‌توان از بافت‌های گیاهی متنوعی در تمام اضلاع ساختمان بهره برد. باوجوداینکه عنوان‌شده این سیستم را می‌توان در اکثر کاربری‌های معماری به کار برد، اما بیشتر از همه مناسب فضاهای اداری است.

 


ثبت نظر

ارسال