برگزاری همایش نما با محوریت مصالح و جزئیات اجرایی

پنجره‌ایرانیان؛ همایش «نما با محوریت مصالح و جزئیات اجرایی» با حضور مسئولان و بخش خصوصی در حوزه تولید یا واردات پوشش‌های ساختمانی، کارشناسان علمی در بوستان گفت‌وگو برگزار می‌شود.
  • سه شنبه 18 دی 1397 ساعت 11:11

به گزارش صما این همایش به همت «معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران» و «مجتمع رسانه‌ای راه و ساختمان» و با حمایت و همکاری ارگان‏های مختلف ازجمله وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو، وزارت نفت، سازمان ملی استاندارد ایران، سازمان حفاظت از محیط‌زیست ایران، شهرداری‏ها، سازمان‏های نظام‌مهندسی ساختمان و انجمن‏های مهندسی در حوزه صنعت ساختمان برگزار خواهد شد.

اهداف همایش نما با محوریت مصالح و جزئیات اجرایی شامل آسیب‌شناسی نمای ساختمان، معرفی مصالح ساختمانی نما که متناسب با الگوی بومی شهرها، مصالح ساختمانی استاندارد، معرفی نماهای برتر، روشنگری و توجیه مردم برای ایجاد مطالبه گری از سازندگان برای استفاده از نماهای الگو و معرفی نماهای الگو متناسب با فرهنگ شهرهاست.

محورهای این همایش نیز شامل آسیب‌شناسی نمای ساختمان از منظر جزئیات اجرایی، نگهداری نما، ضوابط نظارت در طراحی و ساخت نما، نقش‌نما در بهینه‌سازی مصرف انرژی و ضرورت‌های اجرایی نما به‌منظور رعایت ایمنی است.

دبیر کل این همایش دکتر پیروز حناچی، شهردار تهران؛ رئیس همایش مهندس عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران؛ دبیر علمی همایش دکتر موسوی، مدیر معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران؛ و دبیر همایش مهندس سعید ظریف، مدیرعامل مجتمع رسانه‏ای ساختمان است.

برنامه‌های کلیدی این همایش شامل سخنرانی‏های کلیدی، سخنرانی‏های تخصصی، پنل‏های تخصصی، کارگاه‏های تخصصی، کتاب همایش و نمایشگاه جانبی است. مقررشده در این سه روز کارشناسان و مسئولان به گفتمان و ارائه راهکارهای جدی برای بهبود وضعیت هویت شهری با تکیه‌بر نما خواهند پرداخت. همچنین در این نمایشگاه ماکت‌های اجرایی مصالح ساختمانی مرتبط با نما با جزییات اجرایی به معرض دید عموم گذاشته خواهد شد.

گفتنی است، زمان و مکان برگزاری این همایش 10، 11 و 12 بهمن‏ماه 1397 در بوستان گفتگو بوده و دبیرخانه اجرایی آن در خیابان شریعتی بعد از پل سیدخندان، کوچه خیرمندی پلاک 27 قرار دارد.

 

 


ثبت نظر

ارسال