دانش‌بنیان‌های ایرانی حوزه ساختمان به کنیا اعزام می‌شوند

پنجره‌ایرانیان؛ یک هیئت تجاری در حوزه ساختمان باهدف بررسی میدانی از بازار ساختمان به کنیا اعزام می‌شود.
  • چهارشنبه 18 آبان 1401 ساعت 11:19

به گزارش ایسنا، مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری باهدف بررسی میدانی بازار ساختمانی کنیا، بازدید از شو روم‌های ساختمانی نایروبی، بازدید از شو روم ساختمانی ایرانی در نایروبی و بازدید از خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا (iHiT)؛ هیئتی از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی فعال در حوزه ساختمان را به کشور کنیا اعزام می‌کند.

مجموعه‌های دانش‌بنیان در این رویداد از مزایایی چون نشست با سفیر ایران در کنیا، دیدار با بازرگانان عضو اتاق بازرگانی کنیا (KNCCI)، حضور در جلسات تجاری رودررو با فعالان حوزه ساختمانی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی آشنایی با قوانین حقوقی، مالیاتی و ‌تجاری کنیا و غیره برخوردار خواهند شد.

شرکت‌های دانش‌بنیان تا ۲۰ آبان‌ماه سال ۱۴۰۱ فرصت دارند برای حضور در این رویداد که خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا (iHiT) ۱۵ تا ۲۰ آذرماه برگزار می‌کند، ثبت‌نام کنند.

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، ایران با ۴۷ کشور از ۵۴ کشور آفریقا روابط سیاسی دارد. قاره‌ای با ظرفیت صادراتی بسیار گسترده که به دلیل نپرداختن به آن، عملا برای صادرکنندگان ایران بکر است. شرق آفریقا نزدیک‌ترین منطقه در آفریقا به ایران است. به همین دلیل پس از کشورهای همسایه بازار مناسبی برای صادرات ایران به شمار می‌رود. در شرق آفریقا یک بلوک اقتصادی با ۶ کشور کنیا، کنگو، اوگاندا، رواندا، تانزانیا و سودان شکل گرفته که ورود به این بازار دارای مزایایی برای کشورمان است.

به همین دلیل اعزام شرکت‌های دانش‌بنیان به این کشور می‌تواند زمینه ورود محصولات فناورانه ایرانی را به بازار پرسود این منطقه فراهم کند.


ثبت نظر

ارسال