ایجاد ۲ میلیون شغل تا چهار سال آینده در حوزه صنعت

پنجره‌ایرانیان؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفت: دولت تلاش می‌کند تا چهار سال آینده چهار میلیون شغل در کشور ایجاد شود که از این میزان دو میلیون شغل در حوزه صنعت و بر عهده وزارت صمت است.
  • شنبه 3 مهر 1400 ساعت 11:42

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت (شاتا)، سید رضا فاطمی امین، وزیر صمت، صبح امروز، جمعه دوم مهرماه ماه در جریان سفر رئیس‌جمهور و اعضای دولت به استان ایلام از چهار واحد تولیدی واقع در شهرک صنعتی شهرستان ایوان بازدید و در جهت رفع موانع و مشکلات این واحدها دستورات لازم را صادر کرد.

فاطمی امین روز جمعه در نشست شورای اداری شهرستان ایوان اظهار کرد: امسال به لحاظ اقتصادی سالی ویژه محسوب می‌شود و امیدواریم با تلاش و کمترین هزینه از این دوران گذار عبور کنیم. تحول در بخش اقتصادی از اولویت‌های مهم دولت سیزدهم است که باید با همدلی این امر مهم تقویت شود.

وی با بیان اینکه با تهیه سند راهبردی برنامه‌ها و منابع مالی و عملکردی، نحوه عملکرد مدیران ارزیابی می‌شود که این موضوع طی هفته‌های آینده در پنج استان کشور ازجمله ایلام آغاز می‌شود، گفت: مدیران استانی ظرفیت‌ها و فرصت‌های اقتصادی استان‌ها را شناسایی و مشکلات قابل‌حل را پیگیری کنند.

 

ایجاد اشتغال با تکمیل طرح‌های تولیدی نیمه‌تمام

وزیر صمت با بیان اینکه مشکلات واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل شهرستان ایوان قابل‌حل است تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی انجام‌شده با تکمیل طرح‌های تولیدی نیمه‌تمام، اشتغال چشمگیری ایجاد می‌شود. کسری بودجه نیز به سبب کمبود منابع و افزایش هزینه‌هاست که با برنامه‌ریزی می‌توان این موضوع را نیز رفع کرد.

به گفته وی با افزایش تولیدات و توسعه بخش اقتصادی می‌توان عمران شهری شهرستان ایوان را حل کرد زیرا بخشی از هزینه‌های تولیدات از محل ارزش‌افزوده این واحدها پرداخت می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی استان ایلام، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طی ۶ ماهه دوم سال جاری پنج میلیارد دلار تولیدات صنعتی داخلی بیش از سال گذشته به کشورهای خارجی صادر خواهد شد.

این بازدیدها از شرکت تعاونی ۲۴۵۱ سولفات پتاسیم، شرکت غشاء گستر و شرکت فولاد زاگرس و نورد ایوان انجام شد. شرکت فولاد زاگرس در سال ۹۲ کلنگ زنی شد که با ظرفیت تولید سالانه ۵٠٠ هزار تن فولاد اسفنجی فعال است. در این واحد تولیدی ۱۶٠ نفر به‌صورت مستقیم و ۸٠٠ نفر غیرمستقیم مشغول کار هستند. کارخانه نورد ایوان غرب نیز در سال ۱۳۸۸ کلنگ زنی و سال ۱۳۹٠ افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید. در این واحد صنعتی نیز سالانه ۱۵٠ تا ۲٠٠ هزار تن میلگرد آجدار فولادی تولید می‌شود و بیش از ۲٠٠ نیرو به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در آن مشغول کار می‌باشند. عمده محصولات این کارخانه‌ها به استان‌های همسایه ایلام صادر می‌شود.

وزیر صمت در سفر به ایوان ظهر امروز جمعه با تعدادی از خانواده‌های شهدای این شهرستان دیدار کرد.


ثبت نظر

ارسال