احتمال ثبت‌نام مجدد مسکن ملی در آذرماه

پنجره‌ایرانیان؛ معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اگر شرایط بهداشتی اجازه دهد آذرماه در برخی استان‌ها امکان ثبت‌نام مجدد طرح اقدام ملی مسکن فراهم می‌شود گفت: سند واحدهای اقدام ملی به نام متقاضی اولیه صادر می‌شود و خریداران از این بابت به دردسر می‌افتند.
  • شنبه 1 آذر 1399 ساعت 10:13

محمود محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پرونده برخی متقاضیان طرح اقدامات ملی مسکن ایراداتی دارد که دائما در حال رفع آن‌ها هستیم. همچنین باید به اعتراضات رسیدگی کنیم که این موارد زمان‌بر است؛ بنابراین برای کسانی که اطلاع‌رسانی نشده بودند مهلت بیشتری دادیم.

وی افزود: کسانی که پرونده‌شان نیمه تکمیل است در آذرماه اگر شرایط بهداشتی اجازه دهد در استان‌هایی که اعلام ظرفیت جدید داشته باشند و شهرهایی که بتوانند تامین زمین کنند یا پروژه‌هایی که ظرفیت خالی دارند برای ثبت‌نام مجدد تصمیم می‌گیریم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره مسئله فروش امتیاز مسکن ملی گفت: این موضوع را دنبال می‌کنیم و در حال رسیدگی به این موضوع هستیم که معاملات غیررسمی قابلیت پیگیری قضایی نداشته باشد؛ زیرا بارها اعلام کرده‌ایم فروش امتیاز واحدهای طرح اقدام ملی مسکن غیرقانونی است و نهایتا امکان ضرر خریدار بسیار زیاد است.

محمودزاده تصریح کرد: در طرح اقدام ملی مسکن پیرو سیاست‌های اعلامی در حال تلاش هستیم تا موضوع ساخت‌وساز مستمر را عملیاتی کنیم تا این از حالت صف و انتظار، بحث‌های غیررسمی و بازار سیاه خارج شود؛ بنابراین تلاش می‌کنیم همه‌کسانی که واجد شرایط هستند جا نمانند.

وی با بیان اینکه به خریداران توصیه می‌کنیم با خرید امتیاز مسکن ملی خود را به دردسر نیندازند گفت: ما اصلا برای متقاضیان برگه‌ای صادر نمی‌کنیم و معلوم نیست فروشنده دقیقا چه چیزی را می‌فروشد. نهایتا سند واحد به نام کسی دیگر صادر می‌شود و کسی که ریسک خرید را بپذیرد دچار چالش خواهد شد.

 

مسکن ملی در یک نگاه

شهریورماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس‌جمهور کلنگ زنی شد. اولین واحدها از این پروژه ۴۰۰ هزار واحدی به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان‌ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس‌جمهور افتتاح شد. این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود.

آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه‌های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می‌رسد. ثبت‌نام مرحله اول به پایان رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir مراجعه کنند.

مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، پایان مهرماه اعلام شده بود که تمدید شده است. در صورت عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از لیست رزرو جایگزین آن‌ها می‌شوند.


ثبت نظر

ارسال