بهره‌برداری از ۲۸ نیروگاه تجدیدپذیر تا پایان سال

پنجره‌ایرانیان؛ مدیرکل دفتر نظارت، تعیین صلاحیت و کنترل پروژه ساتبا گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۱۳۹۹، تعداد ۲۸ نیروگاه تجدیدپذیر به بهره‌برداری برسند.
  • دوشنبه 5 آبان 1399 ساعت 11:35

به گزارش مهر، علی شب نورد گفت: در حال حاضر تعداد ۵۴ شرکت در حال احداث نیروگا‌ه‌های تجدیدپذیر اعم از خورشیدی، بادی، برق‌آبی و ... با مجموع ظرفیت ۲۲۹.۳۹ مگاوات هستند.

مدیرکل دفتر نظارت، تعیین صلاحیت و کنترل پروژه ساتبا افزود: بر اساس پیگیری‌های مستمری که از طریق کارشناسان ذی‌ربط در ساتبا از روند احداث این ۵۴ نیروگاه تا پایان شهریور حاصل شده است، پیش‌بینی می‌گردد تا پایان سال ۱۳۹۹، تعداد ۲۸ نیروگاه تجدیدپذیر به بهره‌برداری برسند.

شایان‌ذکر است در توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک، به‌رغم مشکلات موجود در سرمایه‌گذاری و احداث این نیروگاه‌ها، همچنان نیروگاه‌های خورشیدی خانگی و انشعابی (کیلوواتی) مورد استقبال سرمایه‌گذاران بخش غیردولتی بوده که در توسعه و ترویج به‌کارگیری انرژی‌های تجدیدپذیر بسیار حائز اهمیت است، به‌طوری‌که در دو ماه گذشته ۱۰۵ نیروگاه پشت‌بامی به ظرفیت ۱۶۰۷ کیلووات وارد شبکه سراسری برق شده است.

این گزارش می‌افزاید، با بهره‌برداری از نیروگا‌ه‌های مذکور، ضمن تزریق سالیانه ۴۹۳.۵ هزار مگاوات ساعت برق به شبکه سراسری برق کشور، معادل ۱۴۰ میلیون مترمکعب معادل گاز طبیعی، در مصرف سوخت و ۱۰۹ میلیون لیتر در مصرف آب، صرفه‌جویی می‌شود و از آلایندگی دی‌اکسید کربن به میزان ۳۱۸ هزار تن در فرآیند تولید برق کشور کاسته خواهد شد.


ثبت نظر

ارسال