آغاز ساخت ۷ هزار و ۵۵۰ واحد مسکن ملی در تهران

پنجره‌ایرانیان؛ مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: عملیات اجرایی ساخت هفت هزار و ۵۵۰ واحد مسکونی از طرح مسکن ملی در استان تهران با فرمان رئیس‌جمهوری آغاز خواهد شد.
  • سه شنبه 1 مهر 1399 ساعت 11:33

 به گزارش فلزات آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خلیل محبت‌خواه اظهار داشت: عملیات اجرایی ساخت هفت هزار و ۵۵۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران به ارزش ۱۹ هزار و ۶۳۰ میلیارد ریال به‌زودی با فرمان رئیس‌جمهور از طریق ویدئوکنفرانس آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: ‌در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر ازجمله شهریار، اسلامشهر، رباط‌کریم، پاکدشت و قرچک کلنگ ساخت سه هزار و ۶۵۰ واحد مسکونی به زمین خواهد خورد و در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر ازجمله صفادشت، دماوند، فیروزکوه، پیشوا و کیلان، شاهد کلنگ‌زنی سه هزار و ۹۰۰ واحد خواهیم بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران افزود: در بحث پروژه‌های آماده افتتاح توسط معاونت مهندسی و ساخت شاهد چهار پروژه مهم هستیم و سالن ورزشی همدانک در شهرستان بهارستان با اعتباری ۲۲ میلیارد ریال و با یک هزار و ۱۰۰ مترمربع سازه فلزی و ۹۳ مترمربع ساختمان یکی از پروژه‌های مهمی است که نقش ویژه‌ای در بالا بردن کیفیت زندگی ساکنان این شهرستان دارد.

محبت‌خواه تصریح کرد: ساختمان اورژانس اجتماعی شهرستان بهارستان با زیربنای یک هزار و ۱۵۵ مترمربع در چهار طبقه ساخته شده و آماده بهره‌برداری است؛ برای ساخت این پروژه اعتباری بالغ‌بر ۲۳ میلیارد ریال هزینه شده است. مجتمع فرهنگی-هنری ملارد با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال و پل گلوکان شهرستان شمیرانات با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال، دیگر پروژه‌های آماده افتتاح اداره کل راه و شهرسازی استان تهران هستند.

محبت‌خواه گفت: در بحث افتتاح مساکن مهر در هفته دولت، شاهد ساخت مدرسه در سایت مسکن مهر دشت ‌ناصر شهرستان فیروزکوه بودیم؛ ساخت این مدرسه که از سال ۹۷ شروع شده بود، امسال به پایان رسید. اعتبار هزینه‌شده برای ساخت این مدرسه ۳۷ میلیارد ریال است که در چهار طبقه و ۱۶ کلاس طراحی شده است.


ثبت نظر

ارسال