رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:

همه دستگاه‌ها موظف به همراهی در گسترش ساخت‌وساز مسکن هستند

پنجره‌ایرانیان؛ رئیس‌جمهور با تاکید بر ضرورت ایجاد تحرک حداکثری در ساخت و عرضه مسکن در سراسر کشور گفت: همه دستگاه‌های دولتی و عمومی باید به هر نحو ممکن و به‌ویژه با در اختیار قرار دادن اراضی قابل‌استفاده برای ساخت مسکن، وزارت راه و شهرسازی را در مسیر ایجاد تحرک و رونق بیشتر در ساخت‌وساز و سامان دادن به بازار مسکن یاری کنند.
  • یکشنبه 8 تیر 1399 ساعت 10:18

به گزارش ایسنا، حسن روحانی روز جمعه در گفت‌وگو با مهندس محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، توجه بیشتر به ساخت‌وساز در حریم و حومه کلان‌شهرها را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: برای تکمیل پروژه‌های مسکونی نیمه‌تمام، ازجمله برج‌های مسکونی که سال‌هاست در منطقه 22 شهرداری تهران نیمه‌تمام رها شده، با مدیریت وزیر راه و شهرسازی مهلت زمانی محدودی مقرر شود. همچنین برای تکمیل پروژه‌های مشابه دیگر در سراسر کشور، برنامه زمانی تعیین‌شده و در صورت لزوم با مراجع قضایی نیز در این زمینه رایزنی و هماهنگی شود تا واحدهای مسکونی این پروژه‌ها هر چه سریع‌تر تکمیل و به اعضا و متقاضیان و افراد واجد شرایط واگذار شود.

روحانی با اشاره به اینکه متاسفانه در سال‌های اخیر پیشرفت قابل‌انتظار در بازسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده شهری حاصل نشده است، تصریح کرد: ضرورت دارد از زمین‌های دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و عمومی برای رونق ساخت‌وساز و احیا بافت‌های فرسوده، به‌ویژه در مناطق مرکزی شهرها استفاده شود و همه بخش‌ها باید وزارت مسکن را در این زمینه همراهی و کمک کنند.

وزیر راه و شهرسازی نیز در این گفت‌وگو از پیش‌بینی سازوکارهای لازم برای مشارکت حداکثری مردم در ساخت‌وساز واحدهای مسکونی گزارشی ارائه کرد که به‌موجب آن در اکثر قریب به‌اتفاق شهرهای کوچک و متوسط، اراضی دولتی پیش‌بینی شده، در اختیار مردم واجد شرایط که در سامانه اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند، قرار خواهد گرفت. در همین راستا با ابلاغ دستور اخیر ریاست جمهوری که به‌منظور ایجاد گشایش در ساخت‌وساز شهرک‌های مسکونی در حریم شهرها صادر شده و به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری نیز رسیده است، زمینه گسترش عرضه زمین و توسعه ساخت‌وساز مسکن در محدوده حریم شهرها فراهم می‌شود.


ثبت نظر

ارسال