افزایش ۹ درصدی قیمت مسکن در اردیبهشت

پنجره‌ایرانیان؛ میانگین قیمت هر مترمربع مسکن تهران در اردیبهشت‌ماه ۱۷ میلیون تومان اعلام شد که نسبت به فروردین‌ماه ۹.۴ درصد افزایش‌یافته است. تعداد معاملات نیز با رشد چشمگیر ۷۸۹ درصد مواجه شد.
  • سه شنبه 6 خرداد 1399 ساعت 11:21

به گزارش ایسنا، اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ میانگین قیمت یک مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران به ۱۷ میلیون و ۶ هزار تومان رسید که نسبت به ماه قبل ۹.۴ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۳.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

تعداد معاملات نیز به دنبال رکود ناشی از ویروس کرونا و پس از بازگشایی بازار مسکن در اردیبهشت‌ماه رشد عجیب‌وغریبی داشته است. آن‌طور که وزارت راه و شهرسازی گزارش داده در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۹ بالغ‌بر ۱۱ هزار و ۵۶۹ قرارداد خریدوفروش مسکن در شهر تهران به امضا رسیده که نسبت به اردیبهشت سال گذشته ۶.۱ درصد کاهش یافته اما نسبت به فروردین‌ماه امسال ۷۸۹ درصد رشد یافته است.

ارزش ریالی مبایعات انجام‌شده در تهران طی اردیبهشت ۱۳۹۹ به ۱۶ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به ماه قبل ۷۹۷ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۰.۴ درصد رشد نشان می‌دهد.

همچنین آمار تعداد واحد مسکونی در پروانه‌های ساختمانی صادره در فروردین‌ماه که آمار آن در اردیبهشت‌ماه ارائه‌شده نشان می‌دهد در فروردین‌ماه ۱۳۹۹ بالغ‌بر ۲۴۸۲ پروانه ساختمانی در تهران صادر شده که نسبت به فروردین پارسال ۱۱.۵ درصد کاهش یافته است.

 


ثبت نظر

ارسال