اعلام میزان پیشرفت مسکن ملی در بهمن‌ماه

پنجره‌ایرانیان؛ معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که استقبال چشمگیر از طرح اقدام ملی نشان می‌دهد برنامه‌ریزی و اجرای پروژه در مسیر درستی قرار دارد گفت: بهمن‌ماه میزان پیشرفت و تصاویر آخرین وضعیت پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای مختلف اعلام می‌شود.
  • سه شنبه 1 بهمن 1398 ساعت 10:33

محمود محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: طرح اقدام ملی پیشرفت قابل‌ملاحظه‌ای دارد و در بسیاری از شهرها پروژه در مراحل اجرایی است. در بعضی از شهرها و استان‌ها هم که ثبت‌نام‌های جدید صورت گرفته مراحل اجرای پروژه‌ها به‌خوبی پیش می‌رود.

وی افزود: مقدمات طرح اقدام ملی و تامین مسکن در بعضی استان‌ها و شهرها باید توسط مدیران محلی تسهیل شود. در حال حاضر یکی از مشکلات این پروژه در بعضی شهرها و استان‌ها عدم تامین زمین مناسب، خدمات و تاسیسات زیربنایی و روبنایی است. ولی درمجموع ازنظر برنامه‌ریزی، طرح اقدام ملی شرایط قابل قبولی دارد و به‌زودی مردم شاهد تصاویر اجرایی پروژه‌ها در استان‌ها و شهرهای مختلف خواهند بود.

محمودزاده با اشاره به تکمیل ظرفیت ثبت‌نام مسکن ملی طی ساعات اولیه در بسیاری از شهرها گفت: اقبال به مسکن ملی غیرقابل‌انکار است. مسکن علاوه بر موضوعات اقتصادی، جنبه‌های اجتماعی نیز دارد. لذا بهترین قضاوت روی این موضوعات عملکرد مردم است. این استقبال، تایید می‌کند که طرح اقدام ملی در مسیر درست و موردقبول افکار عمومی و جامعه حرکت می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: در بهمن‌ماه به‌صورت مستند، میزان پیشرفت پروژه‌های طرح اقدام ملی را به اطلاع عموم می‌رسانیم. هم‌چنین یک سری واگذاری زمین‌های ۹۹ ساله به متقاضیان خواهیم داشت که مردم با استفاده از تسهیلات دولتی اقدام به ساخت می‌کنند. این مدل، بخشی از ۴۰۰ هزار واحد را تشکیل می‌دهد.

به گفته محمودزاده، در بعضی از پروژه‌هایی طرح اقدام ملی، پیشرفت به بالای ۴۰ درصد رسیده و بعضی پروژه‌ها به‌تازگی شروع‌شده است. به‌زودی اخبار خوبی از جریانات اجرا و پیشرفت پروژه‌ها به اطلاع مردم رسانده می‌شود.

روز چهارشنبه ۲۵ دی‌ماه کلنگ زنی یک پروژه ۱۲۰۰ واحدی مسکن ملی در کرمانشاه با انتقاد هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه همراه شده بود.


ثبت نظر

ارسال