با دستور رئیس‌جمهور انجام شد؛

آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن در کشور

پنجره ایرانیان؛ عملیات اجرایی ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن در کشور به‌طور هم‌زمان با دستور رئیس‌جمهوری آغاز شد.
  • سه شنبه 5 شهریور 1398 ساعت 9:18

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی صبح سه‌شنبه هم‌زمان با هفته دولت با حضور در محل اجرای عملیات ملی طرح اقدام ملی تولید مسکن در تهران (محله تهرانسر)، فرمان آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن در ۲۷ استان کشور را صادر کرد.

رئیس‌جمهور همچنین با توضیح وزیر راه و شهرسازی و مدیران اجرایی این طرح ملی در جریان روند برنامه‌ریزی‌ها و اجرای طرح در سراسر کشور قرار گرفت.

بر اساس گزارش مسئولان ساخت ۱۵۰۰ واحد مسکونی در تهرانسر، با حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری، برای ۲۷۵۰ نفر به‌طور مستقیم و ۱۷۰۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی داشته است.

طرح اقدام ملی تولید مسکن بر اساس دستور رئیس‌جمهور به همه دستگاه‌های کشور مبنی بر اینکه باید همه زمین‌های مازاد در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای تولید مسکن واگذار شود، با هدف بسترسازی و فراهم آوردن زمینه رونق تولید در حوزه مسکن و ساختمان و جبران تولید عقب‌ماندگی سال‌های گذشته برنامه‌ریزی و اجرا شده است.

رونق اقتصادی، ایجاد و افزایش اشتغال در بخش‌های مرتبط ازجمله صنعت، تولید و خدمات از دیگر اهداف اجرای این طرح در کشور است.


ثبت نظر

ارسال