خانه استرالیایی حافظ محیط‌زیست ساخته شد

پنجره ایرانیان؛ شرکتی استرالیایی خانه‌ای از مواد بازیافتی ساخته که حافظ محیط‌زیست است و هزینه انرژی یک سال آن به ۶۹دلار می‌رسد.
  • شنبه 19 خرداد 1397 ساعت 11:14

به گزارش نیواطلس، یک شرکت استرالیایی یک خانه ارزان را تکمیل کرده که انتشار گاز دی‌اکسید کربن آن کنترل شده است. این خانه در ساحل کیپ پترسون در ویکتوریا قرار دارد. این نمونه به‌عنوان راه‌حلی برای مشکل خانه‌سازی ارائه شده و البته به محیط‌زیست نیز آسیب نمی‌رساند.

این خانه بخشی از پروژه The Cape، یکی از نخستین پروژه‌های خانه‌سازی حافظ محیط‌زیست در استرالیا است. این پروژه شامل ۲۲۰ بلوک زمین است و افراد فقط می‌توانند خانه‌هایی را در آن بسازند که با استانداردهای خاص طراحی همخوان باشد.

 به‌هرحال این نمونه اولیه یک خانه ۱۳۱ مترمربعی با آشپزخانه‌ای نوین، فضای باز ناهارخوری و پذیرایی، سه اتاق خواب، دو حمام، دو تراس و پارکینگ برای دو خودرو است. این خانه طوری طراحی شده تا نور طبیعی را در خانه راه دهد و همچنین تهویه هوا در کل روز ایجاد شود.

این خانه با استفاده از مواد بازیافتی ساخته شده است. همچنین فرایند ساختمان‌سازی دورریز و زباله زیادی نداشت.

علاوه بر همه این موارد، دراین خانه سیستم آب داغ خورشیدی، جمع‌آوری آب باران و انرژی خورشیدی استفاده شده است. سقف خانه مجهز به پنل‌های فتوولتائیک است. تخمین زده می‌شود هزینه سالانه انرژی این خانه به ۶۹ دلار می‌رسد.


ثبت نظر

ارسال