تولید شمش آلومینیوم در ایران سالانه به ۷۰۰ هزار تن رسیده است

پنجره‌ایرانیان؛ رئیس هیئت‌مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم ایران گفت: درحالی‌که سالانه در دنیا ۶۷ میلیون تن شمش آلومینیوم تولید می‌شود، تولید آن در ایران هم‌اکنون به ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.
  • چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401 ساعت 12:11

به گزارش دنیای معدن، هوشنگ گودرزی در اولین همایش بوکسیت، آلومینا، آلومینیوم و توسعه پایدار افزود: این در حالی است که فقط یک شرکت در دبی سالانه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن آلومینیوم تولید کرده است.

وی اظهار داشت: آلومینیوم جزو اولین اقلامی بود که توسط آمریکا تحریم شد، زیرا به علت استفاده دوگانه در صنایع نظامی و صنایع غیرنظامی تولید آن اهمیت زیادی دارد.

رئیس هیئت‌مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم ایران اظهار داشت: باوجود تحریم‌ها کارخانه‌های داخلی موفق شدن بخشی از نیازهای کشور را تامین و حتی بخشی از تولیدات خود را صادر کنند.

گودرزی به مشکلات بسیاری از صنایع پایین‌دستی آلومینیوم در صنایع پایین‌دستی کشوری اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون کمبودهای آلومینیوم در صنایعی که آلومینیوم مصرف می‌کنند تا حدودی برطرف شده است.

رئیس هیئت‌مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم اظهار داشت: صنایع بالادستی و پایین‌دستی در صنعت آلومینیوم آینده مشترکی دارند و سندیکای صنایع آلومینیوم نیز در تلاش است هرکجا که مشکلی به وجود آید که بتواند با ورود به آن مشکلات فعالان این عرصه را برطرف کند.

وی افزود: تمام تلاش ما در صنعت آلومینیوم این است که بتوانیم تولیدات خود را در این بخش صادر کنیم.

رئیس هیئت‌مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم کشور اظهار داشت: در ۱۵ سال گذشته تولید آلومینیوم خام در ایران به ۲.۵ برابر افزایش یافته و هم‌اکنون سالانه ۷۰۰ هزار تن آلومینیوم خام در کشور تولید می‌شود.

وی گفت: در سند چشم‌انداز صنعت آلومینیوم تولید ما باید به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد و تنها سه سال فرصت داریم که بتوانیم برای تولید ۸۰۰ هزار تن آلومینیوم در کشور ظرفیت‌سازی کنیم.

وی افزود: طرح جامع آلومینیوم که هم‌اکنون در دست بررسی قرار گرفته است به‌زودی ارائه خواهد شد تا با نقشه راه بتوانیم ظرفیت‌های تولید صنعت آلومینیوم را در کشور بیش‌ازپیش تقویت کنیم.


ثبت نظر

ارسال