کارخانه آلومینیوم جاجرم دهه فجر به ظرفیت کامل می‌رسد

پنجره‌ایرانیان؛ کارخانه آلومینیوم جاجرم در دهه فجر به ظرفیت کامل می‌رسد و اشتغال‌زایی 1500 نفری طی سه سال در این مجموعه صورت می‌گیرد.
  • دوشنبه 20 بهمن 1399 ساعت 11:52

به گزارش پنجره‌ایرانیان به نقل از ، مدیرعامل شرکت آلومینای ایران که به مناسبت دهه فجر گزارشی از اقدامات انجام‌شده ارائه می‌داد،‌ گفت: این کارخانه در دهه فجر امسال با راه‌اندازی تمامی دیگ‌های واحد احیا، به ظرفیت کامل 40 هزار تن می‌رسد.

تورج زارع همچنین خبر داد که شرکت آلومینای ایران با تولید هیدرات ویژه، جزو 5 کشور تولیدکننده این ماده ارزشمند قرار می‌گیرد. طبق پیش‌بینی‌ها پروژه فوق در دهه فجر سال آینده وارد مدار تولید می‌شود. به گفته زارع، تولید هیدرات ویژه، با استفاده از دانش شرکت‌های ایرانی انجام خواهد شد.

مدیرعامل آلومینای ایران در ادامه گفت: طی سه سال اخیر با اجرای طرح‌های توسعه‌ای در معدن، کارخانه‌های تولید آلومینا و آلومینیوم درمجموع 1500 شغل در این مجموعه ایجاد شده است.

وی با اشاره به انجام فعالیت‌های اکتشافی اظهار داشت: با افزایش ذخیره ماده معدنی بوکسیت از 7 میلیون به 30 میلیون تن، مدت‌زمان فعالیت برای بهره‌برداری از معدن به 30 سال افزایش پیدا کرده است.

زارع در بخش دیگری از سخنانش گفت: کسب عناوینی همچون رتبه نخست و دریافت تندیس برنزین در جایزه ملی بهره‌وری معدن و صنایع معدنی،‌ رتبه نخست در جایزه بهداشت، ‌ایمنی و محیط‌زیست  و نیز رتبه برتر بین 500 شرکت در رشد سریع، ازجمله دستاوردهای شرکت آلومینای ایران است.


ثبت نظر

ارسال