پروفیل‌ آلومینیوم شیاردار ابتکار مهندسی آلمان

پنجره‌ایرانیان؛ پروفیل آلومینیوم شیاردار که با عناوین گوناگونی چون پروفیل مهندسی، پروفیل شیاردار صنعتی، پروفیل آلومینیوم مهندسی و ... در بازار شناخته می‌شود، گونه‌ای از پروفیل‌های آلومینیومی است که درواقع ابتکار آلمانی‌ها بوده و به‌‌همراه یراق‌آلاتِ مخصوصی که دارند امکان ساخت حتی فریم‌های سخت و پیچیده را به کاربرِ خود می‌دهند.
  • سه شنبه 18 آذر 1399 ساعت 12:28

به گزارش پنجره‌ایرانیان به نقل از روابط عمومی شرکت وایمند تجارت، هرچند استفاده از این مدل پروفیل‌ها مدت زیادی است در کشورهای خارجی مورداستفاده قرار می‌گیرد ولی می‌توان گفت مدت زیادی نیست که در ایران به‌صورت جدی شناخته شده است. به این دلیل که استفاده از آهن با جوشکاری انجام می‌شود و می‌توان با چند نقطه‌جوش پروفیل‌های آهن را به یکدیگر متصل کرد، هنوز هم بسیاری از افراد تمایل دارند که از آهن در ساخت فریم‌های خود استفاده کنند؛ اما استفاده از آلومینیوم دارای محاسن بسیاری است که در بسیاری از موارد اختلاف قیمتش با آهن را جبران می‌کند.

ازجمله زیبایی و پایداری پوشش آنادایز آن‌که امروزه در رنگ‌های متنوع عرضه می‌شود، راحتی بسیار بالای آن در اتصال با چند پیچ و مهره، امکان باز و بستِ و یا تغییرات در نوعِ سازه و عدم نیاز به جوشکاری که نیازمند دستگاه جوش‌کاری است و فضای مخصوص و کارگاهی می‌طلبد و همچنین دقت بالای ابعادی آلومینیوم و عدم تاب و خمش در مقابل آهن.

معمولا پروفیل شیاردار به‌صورت متری و برش‌خورده به فروش می‌رسد و از همین رو می‌توان گفت که عملاً مشتریان به تجهیزات خاصی جز آچار و پیچ‌گوشتی نیاز نخواهند داشت. ساخت انواع فریم‌های صنعتی مانند کانوارها، میزهای کار و مونتاژ، شاسی دستگاه‌ها و همچنین فریم‌های غیرصنعتی مانند پرینترهای سه‌بعدی خانگی، دستگاه‌های CNC کوچک دسکتاپ، میزهای کار شخصی همگی از مواردی هستند که با این پروفیل‌ها می‌توان ساخت.

می‌توانید عکس یا نقشه آن فریمی که درنظر دارید را به فروشنده اعلام کنید و سپس از او بخواهید که آن را برایتان بسازد و یا به‌صورت پیش‌ساخته و بسته‌بندی‌شده برایتان ارسال کند و شما تنها از روی نقشه و با آچار آن اتصالات را برپا کنید.

از دیگر مزایای این پروفیل آلومینیومی می‌توان به امکان نصب پنل‌های چوبی و یا پلکسی در فضای داخلیِ و یا بیرونیِ فریم‌های ساخته‌شده اشاره کرد که با مهره‌های مخصوص آن امکان‌پذیر بوده و می‌تواند ترکیبی زیبا و البته محکم و منعطف میان آلومینیوم، آهن و چوب ایجاد کرد.

 


ثبت نظر

ارسال