کاهش تولید و فروش پروفیل‌های آلومینیومی

پنجره‌ایرانیان؛ مدیرعامل شرکت پروفیل سپهر گفت: رکود بازار داخلی و عدم حضور در بازارهای بین‌المللی به خاطر تحریم‌ها و بسته شدن مرزها در شرایط شیوع کرونا، موجب کاهش تولید و فروش تمام صنایع فلزی کشور ازجمله صنعت آلومینیوم شده است. از طرف دیگر، کاهش ساخت‌وساز در کشور موجب شده تا میزان تقاضا برای محصولات آلومینیومی به‌خصوص پروفیل‌ تا حد زیادی کاهش یابد.
  • یکشنبه 19 مرداد 1399 ساعت 12:58

به گزارش فلزات آنلاین، محمدحسین عظیمی مقدم در ارتباط با مشکلات روزافزون ناشی از شیوع کرونا و همچنین بحران اقتصادی کشور مطرح کرد: شرکت در ماه‌های اخیر به ‌سبب شیوع کرونا و نوسانات نرخ ارز، دچار چالش در زمینه‌های مختلف شده‌ است. کاهش نقدینگی شرکت، ابتلای برخی از کارمندان مجموعه به کرونا علی‌رغم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، عدم پرداخت بهای محصولات فروخته‌شده توسط برخی از مشتریان، مهم‌ترین چالش‌های موجود است.

عظیمی مقدم در پاسخ به این سوال که در رابطه با ارزیابی وضعیت بازار صنعت آلومینیوم، اظهار کرد: متاسفانه با توجه به بحران اقتصادی حاکم در کشور و نوسانات ارزی اخیر، صنعت آلومینیوم در تولید و فروش دچار رکود شده است زیرا کنترلی بر نرخ ارز وجود ندارد و شاهد یک جهش نیز در این زمینه بودیم که موجب شد قیمت آلومینیوم که متاثر از نرخ ارز است، رشد قابل‌توجهی داشته باشد. از طرفی، صنعت ساختمان‌سازی که یکی از صنایع مصرف‌کننده آلومینیوم است، دچار رکود شده و این امر موجب کاهش تقاضا برای محصولات آلومینیومی نظیر پروفیل شده است.

وی تاکید کرد: رکود بازار داخلی و عدم حضور در بازارهای بین‌المللی به خاطر تحریم‌ها و بسته شدن مرزها در شرایط شیوع کرونا، موجب کاهش تولید و فروش تمام صنایع فلزی کشور ازجمله صنعت آلومینیوم شده است. شرکت پروفیل سپهر نیز در حال حاضر با کاهش 80 درصدی سود مواجه است و تنها با ظرفیت سالانه 300 تن فعالیت می‌کند.


ثبت نظر

ارسال