تامین مواد اولیه آلومینای جاجرم از معدن «تاش»

پنجره‌ایرانیان؛ آلومینای جاجرم برای تامین مواد اولیه به معدن «تاش» نیاز دارد. معدن تاش یکی از معادن تامین کننده بوکیست در استان سمنان است که پروانه بهره‌برداری آن به نام خراسان شمالی است اما چند سالی است برداشت از این معدن بنا به دلایل مختلف متوقف شده است.
  • چهارشنبه 13 آذر 1398 ساعت 11:0

به گزارش می متالز، علی‌اصغر رضازاده معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: آلومینای جاجرم برای تامین مواد اولیه (بوکسیت) به معدن تاش نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه معدن تاش در استان سمنان واقع شده است، افزود: اما مجوز و پروانه بهره‌برداری این معدن به نام شرکت آلومینای جاجرم صادر شده است.

وی ادامه داد: حدود دو سالی است که با مطرح‌شدن مسائلی همچون قرار گرفتن این معدن در منطقه حفاظت‌شده امر بهره‌برداری از آن تعطیل شده، این در حالی است کارخانه فرآوری بوکسیت در جاجرم واقع شده است و در هر جایی از ایران نمی‌توان کارخانه‌ای همچون آلومینای جاجرم را مشاهده کرد.

رضازاده تصریح کرد: در حال حاضر نیاز این واحد تولیدی از طریق معادن بوکسیت در داخل استان تامین می‌شود اما برای فعالیت‌های درازمدت، این شرکت نیازمند معدن تاش و پی‌جویی سایر معادن بوکسیت خواهد بود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر مسئولان ذی‌ربط در سطح استانی و ملی در حال پیگیری برای رفع این مشکل هستند.

این مقام مسئول گفت: نیاز کارخانه آلومینای جاجرم به 400 هزار تن بوکسیت در سال است و سالانه 280 هزار تن پودر آلومینا در این واحد تولید می‌شود.

 


ثبت نظر

ارسال