کارگاه‌های تخصصی کمپین «نما، هویت شهر ما» برگزار می‌شود

پنجره‌ایرانیان؛ شهرداری تهران در مناطق 22 گانه شهرداری تهران کارگاه‌های آموزشی، نمایشگاه جانبی و سایر برنامه‌های لازم در جهت تحقق اهداف کمپین «نما، هویت شهر ما» برگزار می‌کند.
  • چهارشنبه 1 خرداد 1398 ساعت 11:27

به گزارش صما، همایش نما با محوریت «مصالح و جزییات اجرایی» در بهمن‌ماه سال 97 به همت معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران و مجتمع رسانه‌ای راه و ساختمان و با حمایت ارگان‌هایی ازجمله وزارت راه و شهرسازی، شورای اسلامی شهر تهران، سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران، جامعه مهندسان مشاور و انجمن‏های فعال در حوزه ساختمان در بوستان گفتگو برگزار شد.

در این همایش که باهدف آسیب‌شناسی نمای ساختمان، معرفی مصالح ساختمانی نما متناسب با الگوی بومی شهرها، ضرورت استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد و ایجاد حس مطالبه‌گری نمای متناسب با فرهنگ ایرانی - اسلامی در بین عموم مردم برگزار شد، هم‌زمان از کمپین «نما، هویت شهر ما» با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران رونمایی شد.

با توجه به تاکید شهردار کلان‌شهر تهران مبنی بر عملیاتی شدن محورهای این کمپین، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در نظر دارد تا در مناطق 22 گانه شهرداری تهران کارگاه‌های آموزشی، نمایشگاه جانبی و سایر برنامه‌های لازم را در جهت تحقق اهداف کمپین مذکور برگزار کند.

برگزاری کارگاه تخصصی در مناطق شهرداری تهران، تولید محتوای دیجیتال آموزشی، تولید خبر و جریان سازی، رونمایی از نرم‌افزار تحت موبایل نما و آموزش و فرهنگ‌سازی از مهم‌ترین برنامه‌های این کمپین به‌شمار می‌روند.

معماری خوب، نمای باکیفیت، مصالح در نما، اهمیت جزییات اجرایی سازه‌ای نما، استانداردسازی اجرای آجر، سنگ، سرامیک، شیشه و بهره‌وری انرژی، اهمیت نورپردازی در نما و ضرورت نگهداری نما از مهم‌ترین محورهای کمپین هستند.

در حاشیه برگزاری کارگاه‌های آموزشی طرح‌های برتر نمای هر منطقه که توسط کمیته نمای معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران برگزیده شده‌اند به نمایش درمی‌آید و ضمن دعوت از طراحان و سازنده‌های طرح‌های ارائه‌شده از برگزیدگان نیز تقدیر خواهد شد.

این کمپین از تاریخ 22 خرداد تا 16 آبان 98 به‌صورت هفتگی و حداقل در 15 منطقه شهرداری تهران در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار خواهد شد.

 


ثبت نظر

ارسال