خنک شدن خانه با نصب فیلم سرامیکی نانوذرات روی پنجره

پنجره‌ایرانیان؛ فیلم سرامیکی حاوی نانوذرات توسط شرکت سولار گارد ساخته‌شده که با نصب روی پنجره موجب خنک شدن فضای داخلی ساختمان می‌شود.
  • سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 ساعت 13:36

به گزارش خبرگزاری دانشجو، شرکت سولار گارد به‌عنوان پیشرو در حوزه فناوری فیلم‌های مورد استفاده در پنجره‌ها، اعلام کرد که محصول فیلم سرامیکی این شرکت موسوم به VortexIRTM از طریق شبکه توزیع همکاران سولار گارد در آمریکای شمالی عرضه می‌شود. علاوه‌بر این فیلم، محصولات قبلی شرکت سولار گارد نیز برای استفاده مصرف‌کنندگان توزیع می‌شود. در ساخت فیلم سرامیکی سولار گارد از فناوری‌ نانو استفاده شده است.

استفاده از VortexIRTM در پنجره‌ها موجب می‌شود تا فضای داخلی ساختمان خنک‌تر بماند و حریم شخصی نیز محافظت شود. کندال کمبز از مدیران این شرکت می‌گوید: «این محصول از فناوری پیچیده‌ای ساخته‌شده که نیاز مصرف‌کننده را برای ایجاد فضای راحت، قابل تنظیم و درعین‌حال برای حفظ حریم شخصی برآورده می‌سازد. اگر شما به دنبال محصولی هوشمند هستید تا از پنجره محافظت کند، فیلم سرامیکی VortexIRTM می‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد.»

فناوری مورداستفاده در این فیلم سرامیکی موجب می‌شود تا ۹۹ درصد از تابش فرابنفش بلوک و ۹۶ درصد از امواج مادون‌قرمز بازتابیده شود و درنتیجه ۶۵ درصد از کل انرژی خورشید وارد فضای داخلی ساختمان نشود. در این فیلم‌ها از نانوذرات سرامیکی استفاده شده است که می‌تواند به‌جای جذب نور، آن را منعکس کند. در شیشه خودرو، وجود این فیلم سرامیکی موجب دید بهتر می‌شود. ذرات فلزی که معمولا در فیلم‌های مورداستفاده در شیشه‌ها به کار می‌رود در عملکرد تلفن همراه، جی‌پی‌اس و سیستم‌های ماهواره‌ای اختلال ایجاد می‌کند، اما ذرات مورداستفاده در این فیلم تداخلی در عملکرد این ادوات ایجاد نمی‌کند.

همچنین این فیلم سرامیکی موجب انسجام بیشتر شیشه در هنگام برخورد با اجسام صلب می‌شود درنتیجه ایمنی شیشه را افزایش می‌دهد. یکی از ویژگی‌های این فیلم آن است که موجب تیره و تاریک شدن فضای داخلی نمی‌شود.

شرکت سولار گارد یکی از پیشروان تولید فیلم‌های محافظ است که فناوری خود را به‌صورت پتنتی به ثبت رسانده است.


ثبت نظر

ارسال