مشکل آلومینیوم المهدی با مذاکره قابل‌حل است

پنجره‌ایرانیان؛ رئیس هیات مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم گفت: هنوز تضامین مپنا به‌عنوان مالک جدید آلومینیوم المهدی از منظر شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، موردقبول قرار نگرفته است.
  • یکشنبه 12 اسفند 1397 ساعت 20:34

به گزارش ایلنا، هوشنگ گودرزی با بیان اینکه بورس کالا در برابر خریداران متعهد می‌شود، افزود: در این رابطه فروشنده که همان آلومینیوم المهدی است، باید ضمانت‌نامه‌ای را ارائه دهد تا در صورت عدم انجام تعهدات خود، بورس کالا بتواند از محل ضمانت‌نامه، خسارت خریدار را پرداخت کند.

وی به تلاش‌ها برای حل این مسئله اشاره کرد و گفت: سندیکای صنایع آلومینیوم در این رابطه تلاش کرده است که همکاری‌های لازم را داشته باشد تا حداقل عرضه‌های آلومینیوم المهدی از طریق ضمانت سندیکا در بورس انجام شود؛ اما هنوز این مهم محقق نشده است. گفتنی است که ضمانت‌نامه مپنا برای آلومینیوم المهدی از منظر شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه مورد قرار نگرفت. حتی این مشکل در زمان مالک قبلی آلومینیوم المهدی وجود داشت.

گودرزی خاطرنشان کرد: درحال‌حاضر شرکت المهدی در اختیار یک ارگان جدید قرار دارد که به‌نوعی دولتی محسوب می‌شود و اعتبار نسبتا زیادی دارد. در این رابطه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه می‌تواند ضمانت‌نامه‌ها را از سوی گروه مپنا به‌عنوان مالک جدید آلومینیوم به نحو تسهیل‌کننده‌تری موردپذیرش قرار دهد.

رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم در پایان اظهار داشت: مشکلات اقتصادی به‌اندازه کافی گریبان‌گیر تولیدکنندگان کشور و به‌ویژه صنایع آلومینیوم شده است؛ بنابراین پذیرش عرضه آلومینیوم المهدی در بورس کالا چندان دشوار نخواهد بود؛ تنها باید مذاکره این مسئله را حل‌وفصل کرد.


ثبت نظر

ارسال