برگزاری دومین نمایشگاه و همایش نما در شهریورماه

پنجره‌ایرانیان؛ با توجه به اهمیت بحث نمای ساختمان‌ها در ایجاد سیما و منظر شهری مطلوب، یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های مجتمع رسانه‌ای راه ‌و ساختمان از سال 97 پیگیری رفع چالش‌ها و ضعف‌های مربوط به حوزه نما با همکاری و تعامل نهادها و دستگاه‌های ذی‌ربط بوده است.
  • سه شنبه 2 اردیبهشت 1399 ساعت 11:56

در همین راستا مجتمع رسانه‌ای راه ‌و ساختمان در بهمن‌ماه سال 97 اقدام به برگزاری همایش «نما با محوریت مصالح و جزئیات اجرایی» با محورهای مهمی شامل آسیب‌شناسی نمای ساختمان از منظر جزئیات اجرایی، نگهداری نما، ضوابط نظارت در طراحی و ساخت نما، نقش‌نما در بهینه‌سازی مصرف انرژی و ضرورت‌های اجرایی نما به‌منظور رعایت ایمنی کرد.

در این همایش سه‌روزه که از تاریخ نهم تا یازدهم بهمن‌ماه در بوستان گفتگو برگزار شد، مسئولان مجموعه مدیریت شهری و بخش خصوصی در حوزه تولید یا واردات پوشش‌های ساختمانی، کارشناسان، اساتید دانشگاه و صاحب‎نظران حوزه معماری و شهرسازی حضور داشتند.

همایش «نما با محوریت مصالح و جزئیات اجرایی» به همت «معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران» و «مجتمع رسانه‌ای راه و ساختمان» و با همکاری ارگان‏های مختلف ازجمله وزارت راه ‌و شهرسازی، وزارت نیرو، وزارت نفت، سازمان ملی استاندارد ایران، سازمان حفاظت از محیط‌زیست ایران، شهرداری‏، سازمان‏ نظام‌مهندسی ساختمان و تشکل‌های مهندسی کشور برگزار شد.

یکی از مهم‌ترین دستاوردهای «همایش نما با محوریت مصالح و جزئیات اجرایی» رونمایی از کمپین «نما، هویت شهر ما» بود. به‌طوری‌که پیروز حناچی، شهردار تهران در این همایش ضمن رونمایی از کمپین «نما، هویت شهر ما» به این جریان پیوست. به‌این‌ترتیب با رونمایی از کمپین «نما، هویت شهر ما» در بهمن‌ماه سال 97، اهداف این کمپین در سال 98 اجرایی شد.

ازجمله مهم‌ترین اهداف این کمپین می‌توان به جریان‎سازی درخصوص آسیب‌شناسی نمای ساختمان، معرفی مصالح ساختمانی متناسب با الگوی بومی شهرها، مصالح ساختمانی استاندارد، معرفی نماهای برتر، روشنگری و توجیه مسئولان و مردم برای ایجاد مطالبه گری از سازندگان برای استفاده از نماهای الگو و نیز معرفی نماهای الگو متناسب با فرهنگ شهرها اشاره کرد.

بر همین اساس، در ادامه فعالیت‌های مجتمع رسانه‌ای راه و ساختمان در بخش نمای ساختمان‌ها، این مجتمع در نظر دارد تا در سال 99 دومین همایش و نمایشگاه نما (طراحی، اجرا، مصالح و صنایع وابسته) برگزار کند.

در این راستا اولین فراخوان برگزاری همایش و نمایشگاه نما (طراحی، اجرا، مصالح و صنایع وابسته) با ذکر محورها، اهداف و برنامه‌های این همایش و همچنین اطلاعات مربوط به رزرو غرفه‌ها منتشر شده است.

لازم به ذکر است، در دومین فراخوان همایش و نمایشگاه نما (طراحی، اجرا، مصالح و صنایع وابسته) اعضای شورای سیاست‌گذاری و کمیته فنی معرفی خواهند شد.

 


ثبت نظر

ارسال