چهاردهمین نمایشگاه صنعت ساختمان کیش

پنجره‌ایرانیان؛ مطیع جهانی از حضور هیات‌های تجاری در بزرگ‌ترین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان خبر داد و گفت: با برگزاری این نمایشگاه‌ها رکود از بخش مسکن خارج می‌شود.
  • سه شنبه 24 مهر 1397 ساعت 11:9

مطیع جهانی مدیر اجرایی نمایشگاه‌های اتاق تعاون ایران از برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی عمران و ساختمان کیش از 11 تا 14 آبان ماه امسال خبر داد و گفت: بعد از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در تهران حضور مشارکت‌کنندگان و تولیدکنندگان داخلی و خارجی بسیاری خوب بود و همین موضوع زمینه‌ساز برگزاری چهاردهمین نمایشگاه صنعت ساختمان شد.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت تولیدکنندگان و مشارکت‌کنندگان خارجی به‌ویژه در مناطق آزاد تجاری که به‌عنوان قطب تجاری و اقتصادی کشور محسوب می‌شود باید افزایش یابد. مطیع جهانی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت تولیدکنندگان داخلی و خارجی در حوزه خلیج‌فارس و حضور صددرصدی آن‌ها در صنعت ساخت‌وساز و پیشرفت مناطق جنوبی کشور می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

مدیر اجرایی نمایشگاه‌های اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه در این نمایشگاه 126 شرکت‌کننده داخلی و نمایندگان بخش خارجی حضور می‌یابند، گفت: متراژ این نمایشگاه بالغ‌بر 4 هزار و 200 متر است و در سطح بین‌المللی و با حضور مشارکت‌کنندگان خارجی به‌صورت پاویون برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: بسیاری از شرکت‌کنندگان خارجی این نمایشگاه از کشورهای حوزه خلیج‌فارس مانند عمان و قطر هستند و ما سعی می‌کنیم با استفاده از این کشورها اتاق فکر مشترکی برگزار کنیم که در قالب این اتاق‌ها بسیاری از دستاوردها و نیازهای تولیدکنندگان مطرح می‌شود و به‌صورت قراردادهایی مشترک به امضا می‌رسد.

مطیع جهانی توضیح داد: خروجی این نمایشگاه شاید برای برخی از تولیدکنندگان تنها محدود به قراردادهای کوچک باشد اما برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی و ارائه دستاوردهای مهم در حوزه صنعت ساختمان می‌تواند زبان زد بسیاری از کشورهای خارجی شود.

مطیع جهانی از ارائه ده رویکرد برای برون‌رفت رکود از بازار مسکن در پایان نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان خبر داد و افزود: در پایان نمایشگاه 10 رویکرد ارائه شد و حمایت از تولیدکنندگان داخلی و استفاده از دستاوردهای آن‌ها می‌تواند در بهبود وضعیت بازار مسکن بسیار تأثیرگذار باشد.


ثبت نظر

ارسال