نخستین نمایشگاه جامع صنعت ساختمان ایران در تاجیکستان

پنجره‌ایرانیان؛ نخستین نمایشگاه تخصصی جامع صنعت ساختمان ایران در کشور تاجیکستان توسط شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان برگزار می‌شود.
  • شنبه 13 مرداد 1397 ساعت 11:23

نخستین نمایشگاه تخصصی جامع صنعت ساختمان ایران در کشور تاجیکستان که حمایت‌های لازم از سوی سازمان توسعه تجارت ایران، اتاق بازرگانی تاجیکستان و سفارت‌خانه‌های دو کشور را دریافت کرده است از ۱۴ تا ۱۷ اسفندماه 97 در شهر خجند تاجیکستان برگزار خواهد شد.

حوزه‌های مختلف مرتبط با صنعت ساختمان مانند آجر و سفال، صنعت سنگ، صنایع معدنی، کاشی و سرامیک، صنایع سرمایشی و گرمایشی (برقی)، صنایع برق، الکترونیک و مخابرات، رنگ و رزین، فولاد و آهن، لوله و اتصالات فلزات غیرآهنی، در و پنجره‌های یو.پی.وی.سی، در‌های ضدسرقت، چینی و سرامیک و... ازجمله موارد ارائه‌شده در این نمایشگاه است و عموم فعالان صنعت ساختمان امکان حضور در این نمایشگاه و ارائه دستاوردهای خود را خواهند داشت.

همچنین صنایعی مانند صنعت سیمان و گچ، تجهیزات حمل‌ونقل ساختمانی، عایق‌های رطوبتی، حرارتی و صوتی، تکنولوژی جابجایی (نقاله، بالابر، آسانسور، پله‌برقی)، مهندسین مشاور درزمینه جاده‌سازی، پل‌سـازی، سدسازی و تونل و صنایع دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه (مبلمان، لوستر، موکت و...) می‌توانند با حضور در نمایشگاه، به بررسی بازار بکر کشور تاجیکستان در حوزه‌های ساختمانی بپردازند.

این نمایشگاه در حالی برگزار می‌شود که تاجیکستان نزدیک‌ترین شریک اقتصادی و سیاسی ایران در آسیای میانه به شمار می‌رود و دروازه ورود محصولات و تکنولوژی ایرانی به بازار مصرف آسیای مرکزی به شمار می‌رود. این کشور همچنین نیاز بسیاری به خدمات فنی و مهندسی به‌ویژه درزمینه ساخت‌وساز و توسعه زیرساخت‌ها دارد که سبب می‌شود شرایط مطلوبی برای فعالان حوزه ساختمانی ایران ایجاد شود.

فرصت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری در کشور تاجیکستان وجود دارد که از آن جمله می‌توان به تولید مصالح ساختمانی و بهداشتی، ارائه خدمات فنی و مهندسی، ساخت و بازسازی مجتمع‌های مسکونی و هتل‌ها، تولید صنایع شیمیایی و تولید مصنوعات چوبی اشاره کرد که سبب می‌شود این کشور به‌عنوان منطقه‌ای بکر برای سرمایه‌گذاری بهتر شناخته شود.

نخستین نمایشگاه تخصصی جامع صنعت ساختمان ایران در کشور تاجیکستان که توسط شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان برگزار می‌شود، از ویژگی‌های منحصربه‌فردی نیز برخوردار است. حضور مقامات بلندپایه دولت تاجیکستان در مراسم افتتاحیه و بازدید از نمایشگاه، نظارت اتاق بازرگانی کشور تاجیکستان بر قراردادهای تجاری منعقدشده در نمایشگاه و برگزاری جلسات تجاری اختصاصی با مسئولان و برخی فعالان اقتصادی کشور تاجیکستان از ویژگی‌های این نمایشگاه به شمار می‌رود.

گفتنی است، علاقه‌مندان به حضور در این نمایشگاه می‌توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت نمایشگاه مراجعه کنند.


ثبت نظر

ارسال