اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر در تهران چقدر هزینه دارد؟

پنجره‌ایرانیان؛ مالک آپارتمان ۵۰ متری در جنوب تهران ۲۰۰ میلیون پول پیش و ماهی دو میلیون کرایه می‌گیرد. یک واحد مشابه دیگر در فرمانیه وجود دارد که علاوه بر ودیعه ۲۰۰ میلیونی، مستاجر باید ماهانه ۲۰ میلیون برای اجاره کنار بگذارد.
  • شنبه 9 اردیبهشت 1402 ساعت 13:53

اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر در تهران بسته به موقعیت جغرافیایی برای مستاجران هزینه متفاوتی دارد. الان ۲۰۰ میلیون، یک رقم معمولی در بازار اجاره‌بهای تهران است و اگر با همین بودجه وارد املاکی‌های شمال شهر برویم، رقم پیشنهادی صاحب‌خانه‌ها چیزی بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون خواهد بود و همین بازه در جنوب تهران که قیمت مسکن کمتر است تا یک‌دهم کاهش پیدا می‌کند. در مرکز شهر هم که قیمت‌ها چیزی بین شمال و جنوب است، معمولا مالکان آپارتمان‌های ۳۰ تا ۵۰ در ازای پول پیش ۲۰۰ میلیونی، چیزی بین هفت تا ۱۰ میلیون به اسم اجاره‌خانه طلب می‌کنند.

 

اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر در شمال تهران

آپارتمان ۵۰ متری در محدوده فرمانیه در حالی اجاره داده می‌شود که مالک در قدم اول ۲۰۰ میلیون به اسم ودیعه می‌گیرد و انتظار پرداخت ماهی ۲۰ میلیون به‌عنوان کرایه را دارد. البته مالک حاضر شده به‌جای ۲۰ میلیون، ۱۷ میلیون اجاره بگیرد، اما درعوض رقم پول پیش را تا ۳۰۰ میلیون بالا می‌برد. واحدی که درباره آن صحبت می‌کنیم و مالکش به‌تازگی آن را آگهی کرده، سال ۹۹ ساخته شده و یک اتاق‌خواب هم دارد، اما بدون پارکینگ اجاره داده می‌شود و داشتن آسانسور را باید تنها آپشن آن بدانیم. بر اساس جدید‌ترین آگهی‌های منتشرشده در شمال تهران بابت اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر و داشتن بودجه ۲۰۰ میلیونی برای پول پیش، اغلب ارقام پیشنهادی صاحب‌خانه‌ها برای اجاره ماهانه چیزی بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون قرار است؛ مثلا مالک آپارتمان ۵۰ متری در محله کاشانک در کنار ودیعه ۲۰۰ میلیونی، ماهی ۱۳ میلیون اجاره می‌خواهد و مالک آپارتمان ۵۰ متری دیگری در جماران به‌جز ودیعه ۲۰۰ میلیونی، ۱۵ میلیون اجاره طلب کرده است.

 

اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر در جنوب تهران

مالک واحد ۴۵ متری در شهرک مسلمین تهران واقع در منطقه ۱۸ رقم ودیعه و اجاره را به ترتیب ۲۰۰ میلیون تومان و ماهی دو میلیون تومان تعیین کرده است. از طرفی امکان تبدیل رقم ودیعه و اجاره به مستاجر اجازه می‌دهد به‌جای ۲۰۰ میلیون، ۱۰۰ میلیون وسط بگذارد، اما آن‌وقت هزینه اجاره ماهانه از دو به پنج میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند. واحد موردنظرمان ازلحاظ امکانات تقریبا چیزی شبیه موردی است که در بخش قبلی بررسی کردیم و مالک آن ماهی ۲۰ میلیون طلب می‌کرد؛ یعنی فقط به‌خاطر تفاوت موقعیت، شاهد اختلاف ۱۰ برابری بین اجاره ماهانه این دوتا واحد هستیم. در محله فلاح تهران که بخشی از منطقه ۱۷ واقع در جنوب پایتخت است، فایل دیگری را بین گزینه‌ها پیدا می‌کنیم. مالک این یکی که متراژش به ۴۴ متر می‌رسد، در ازای ودیعه ۲۰۰ میلیونی، ماهی سه میلیون تومان اجاره می‌خواهد. عمر بنا واحد به سال ۸۵ برمی‌گردد و بدون آسانسور، انباری یا پارکینگ به مستاجر تحویل داده می‌شود. اگر آگهی‌هایی که اخیرا در سایت‌هایی مثل دیوار منتشر شدند را ملاک قرار بدهیم، آن‌وقت اجاره آپارتمان ۳۰ تا ۵۰ متر در محله‌های جنوبی تهران با داشتن بودجه ۲۰۰ میلیونی برای پول پیش، ماهی ۱.۵ تا چهار میلیون بابت اجاره ماهانه نیاز دارد.


ثبت نظر

ارسال