دولت به‌تنهایی نمی‌تواند قانون جهش تولید مسکن را اجرایی کند

پنجره‌ایرانیان؛ نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: دولت باید از ظرفیت بخش خصوصی، انبوه‌سازان و تعاونی‌ها برای ساخت مسکن و تامین مالی آن استفاده کند.
  • دوشنبه 21 آذر 1401 ساعت 10:17

کمال علی پور خنکداری در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت ایجاد همکاری بین بخشی برای ساماندهی بازار مسکن، بیان کرد: ازنظر بنده دولت و وزارت راه و شهرسازی به‌تنهایی نمی‌توانند مشکل بازار مسکن را حل کنند. مجلس قانون جهش تولید مسکن را به تصویب رساند که برای دولت در این قانون نقش‌هایی پیش‌بینی ‌شده است، به‌عنوان‌مثال می‌تواند با تهاتر زمین قیمت ساخت مسکن را کاهش دهد.

 

دولت به‌تنهایی نمی‌تواند ۴ میلیون مسکن بسازد

نایب‌رئیس کمیسیون عمران در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر لازم است که از ظرفیت انبوه‌سازان، تعاونی‌ها و شرکت‌های خصوصی فعال در این حوزه استفاده شود، اگر دولت قصد داشته باشد که ۴ میلیون واحد مسکونی بسازد باید از ظرفیت انبوه‌سازان و تعاونی‌ها استفاده کند در غیر این صورت موفق نخواهد شد، حتی دولت می‌تواند در قالب تامین مالی زمین را تهاتر کند.

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنده معتقدم که وزارت راه به‌تنهایی نمی‌تواند در ساخت مسکن موفق شود، تصریح کرد: همکاری بانک‌ها صد در صد در ساخت مسکن موثر است، در قانون جهش تولید مسکن به همه بانک‌ها مسئولیتی داده شده است و بانک‌ها باید ۱۴ درصد از تسهیلات خود را به سبد مسکن بیاورند اما متاسفانه بانک‌ها در این حوزه چندان همکاری ندارند.

 

بانک‌ها باید به تکالیف خود عمل کنند

علی پور در پایان تاکید کرد: ازنظر بنده آقای بذرپاش که به‌تازگی تصدی وزارت راه را بر عهده گرفته است باید به این سمت برود که بانک‌ها را برای اجرای قانون جهش تولید مسکن به میدان بیاورد، از سوی دیگر وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز در این حوزه نقش مهمی بر عهده دارد.


ثبت نظر

ارسال