ساخت ۴۵۰ گیگاوات نیروی خورشیدی و بادی در صحرای گبی

پنجره‌ایرانیان؛ چین در راستای افزایش استفاده از نیروی تجدیدپذیر و تحقق اهداف اقلیمی، قصد دارد ۴۵۰ گیگاوات نیروی خورشیدی و بادی در صحرای گبی و مناطق صحرایی دیگر احداث کند.
  • یکشنبه 15 اسفند 1400 ساعت 12:22

به گزارش ایسنا، شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین متعهد شده است مجموع ظرفیت نیروی خورشیدی و بادی این کشور را به حداقل ۱۲۰۰ گیگاوات برساند و رشد انتشار کربن را تا سال ۲۰۳۰ متوقف کند.

هی لیفنگ، مدیر کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین در حاشیه کنگره خلق چین اعلام کرد چین نیروی خورشیدی و بادی در بزرگ‌ترین مقیاس به ظرفیت ۴۵۰ گیگاوات در صحرای گبی خواهد ساخت.

چین تا پایان سال میلادی گذشته ۳۰۶ گیگاوات ظرفیت نیروی خورشیدی و ۳۲۸ گیگاوات ظرفیت نیروی بادی نصب‌شده داشت. ساخت حدود ۱۰۰ گیگاوات ظرفیت خورشیدی در این منطقه صحرایی در حال حاضر در جریان است.

این مقام چینی خاطرنشان کرد که نیروگاه‌های زغال سوز با بهره‌وری بالا و خطوط انتقال برق با ولتاژ فوق بالا نیاز است تا از فعالیت مستمر سیستم شبکه در بحبوحه نصب نیروی تجدیدپذیر در مقیاس بزرگ پشتیبانی کند.

نیروگاه‌های زغال سوز می‌توانند منبع تغذیه ثابتی برای تجدیدپذیرها که بر اساس شرایط آب و هوایی نوسان پیدا می‌کنند، تامین کنند.

بر اساس گزارش رویترز، اظهارات مدیر کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین منعکس‌کننده اظهارات معاون نخست‌وزیر چین است که اخیرا گفته بود چین باید اجازه دهد چین نقش تضمین‌کننده اساسی در تامین انرژی ایفا کند.

 


ثبت نظر

ارسال