وزیر راه و شهرسازی: خانه اولی‌ها برای مسکن ثبت‌نام کنند

پنجره‌ایرانیان؛ وزیر راه و شهرسازی در جمع مردم طبس با اشاره به برنامه دولت برای ساخت سالانه یک‌میلیون واحد مسکونی گفت: مردم دغدغه تامین مسکن خود را نداشته باشند و تمام افرادی که فرم «ج» آنها قرمز نشده نسبت به ثبت‌نام نام در سامانه اقدام کنند.
  • شنبه 20 شهریور 1400 ساعت 10:23

به گزارش ایسنا، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی که رئیس‌جمهور را در سفر به استان خراسان جنوبی همراهی می‌کند امروز در محل امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهر طبس در پاسخ به دغدغه و درخواست آنان برای ساخت و تامین مسکن اظهار داشت: تمام افراد که مسکن اولی هستند و بند «ج» آنها قرمز نشده، نسبت به ثبت‌نام در سامانه اقدام کنند.

وی افزود: در حوزه مسکن برنامه ما این است که سالی یک‌میلیون مسکن در کشور ساخته شود و تلاش ما این است که مصالح ازجمله سیمان و میلگرد از طریق دلالی نباشد و از طریق خرید مستقیم از کارخانه باشد تا واحدها با کمترین قیمت به دست مردم برسد.

قاسمی با بیان اینکه ساخت برخی واحدها را خود مردم و برخی را بنیاد مسکن بر عهده می‌گیرد تا کارها به‌سرعت پیش برود گفت: با این قانون جدید جهش و رونق مسکن که توسط مجلس شورای اسلامی مصوب شده به ما اجازه خوبی داده و زمین، وام و کمک‌های خوبی به مردم ارائه خواهد شد تا صاحب‌خانه شوند.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه در شهر طبس ۲ قطعه جدید برای الحاق به شهر تعیین شده و به دنبال الحاق قطعات دیگری هم هستیم گفت: برخی مردم اذعان دارند که برخی شرکت‌ها در وسط شهر طبس زمین‌های خوبی را گرفتند ما این موضوع را پیگیری می‌کنیم و علت را بررسی خواهیم کرد.

قاسمی تاکید کرد: در شهر طبس مشکل زمین نداریم. طرح‌های خوبی به شهر الحاق خواهد شد تا به همه مردم زمین برسد و این کار هم سریع انجام خواهد شد.

وی افزود: نگاه ما این است که مردم راحت زندگی کنند و نگرانی در خصوص مسکن خود نداشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی پس از دیدار رئیس‌جمهوری با مردم طبس در محل امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع)، دقایقی در جمع مردم قرار گرفت و به مشکلات آنان گوش داد.

تسریع در روند واگذاری زمین برای طرح‌های سرمایه‌گذاری، استخدام نیروهای بومی در معادن شهرستان، تسریع در واکسن کارگران معادن، افزایش اجاره‌بها در طبس، کاهش درصد تسهیلات مسکن از مشکلات و درخواست‌ها مطرح‌شده از سوی مردم شهر طبس بود که وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که برخی از مشکلات در حوزه اختیارات و وظایف من نیست اما به مسئولان متولی در دولت برای پیگیری منتقل خواهم کرد.

رستم قاسمی همچنین از سایت مسکن ملی شهر طبس بازدید کرد و در نشستی در سالن جلسات شهدای فرودگاه طبس، مشکلات طرح مسکن ملی شهرستان طبس را موردبررسی قرار داد.

ابراهیم رئیسی ـ رئیس‌جمهوری ـ روز جمعه ۱۹ شهریورماه ۱۴۰۰ در سومین سفر استانی خود و در سفری از پیش اعلام‌نشده از طریق شهرستان طبس وارد استان خراسان جنوبی شد.

تعدادی از اعضای هیئت دولت و وزیران ازجمله وزیر کشور، وزیر راه و شهرسازی و وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه، رئیس دفتر رئیس‌جمهور و معاون اجرایی رئیس‌جمهور، رئیسی را در این سفر همراهی می‌کنند.

حضور در نشست شورای اداری استان، دیدار با نخبگان و بازدید از برخی مناطق استان ازجمله برنامه‌های این سفر یک‌روزه است.

گفتنی است، طرح جهش تولید و تامین مسکن که روز ششم شهریورماه ۱۴۰۰ به تایید شورای نگهبان رسید هم‌اکنون به قانون تبدیل و ابلاغ شده و تمامی سطوح دولتی و بخش خصوصی برای اجرایی شدن این قانون تلاش خواهند کرد.

ازجمله مهم‌ترین ویژگی‌های این طرح می‌توان از پرداخت تسهیلات ۱۰ تا ۱۲ درصد برای تولید مسکن، الزام دستگاه‌های دولتی برای در اختیار گذاشتن زمین‌های در محدوده حریم شهرها به وزارت راه و شهرسازی و تکلیف وزارت صمت برای تامین مصالح موردنیاز احداث سالانه یک‌میلیون واحد مسکونی اشاره کرد. این در حالی است که پیش‌ازاین سود وام طرح جهش تولید و تامین مسکن ۱۸ درصد تعیین شده بود که پس از انجام کارهای کارشناسی به ۱۰ تا ۱۲ درصد کاهش یافته است.


ثبت نظر

ارسال