تسهیلات ساخت مسکن در تهران و کلان‌شهرها ۴۵۰ میلیون تومان شد

پنجره‌ایرانیان؛ تسهیلات ساخت مسکن در تهران و کلان‌شهرها تا ۴۵۰ میلیون تومان و در بافت فرسوده به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.
  • چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400 ساعت 11:10

به گزارش صما، عضو هیئت‌مدیره بانک ‌مسکن در توضیح جزئیات افزایش تسهیلات ساخت مسکن برای انبوه‌سازانی که فناوری‌های نوین را رعایت می‌کنند در تهران، کلان‌شهرها، مراکز استان‌ها و همچنین شهرهای کوچک در تمامی بافت‌ها و همچنین بافت فرسوده، گفت: بانک مسکن در سال جاری برای کمک به رونق تولید مسکن برای انبوه‌سازانی که جزو مشتریان بانک مسکن هستند و رسوب حساب بانک مسکن آن‌ها حداقل ۱۰ درصد است، تسهیلات را افزایش داده است.

به گفته محمدحسن علمداری، بانک مسکن به مشتری‌های فعال بانک که انبوه‌ساز هستند به‌شرط انجام ساخت‌و‌ساز با استفاده از فناوری‌های نو در شهر تهران، تمامی کلان‌شهرها، شهرهای بندرعباس، بوشهر، کیش و قشم تا ۴۵۰ میلیون تومان تسهیلات ساخت، پرداخت می‌کند.

عضو هیئت‌مدیره بانک ‌مسکن اظهار داشت: این رقم برای مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۰۰ میلیون تومان و سایر شهرها نیز ۳۰۰ میلیون تومان است که سود تسهیلات نیز ۱۸ درصد خواهد بود.

علمداری همچنین رقم تسهیلات ساخت و نوسازی را در بافت فرسوده برای سازندگانی که فناوری‌های نو را رعایت کنند در تهران و کلان‌شهرها ۳۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: برای مراکز استان‌ها و سایر شهرها، تسهیلاتی که پرداخت می‌شود به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

 


ثبت نظر

ارسال