ظرفیت انرژی خورشیدی در آمریکا چهار برابر می‌شود

پنجره‌ایرانیان؛ انتظار می‌رود ظرفیت تاسیسات خورشیدی در آمریکا تحت تاثیر تمدید یارانه این صنعت در اواخر سال گذشته و رونق تقاضا برای نیروی پاک تا سال ۲۰۳۰ چهار برابر شود.
  • سه شنبه 26 اسفند 1399 ساعت 11:53

به گزارش ایسنا، انجمن صنایع انرژی خورشیدی آمریکا با اشاره به گزارشی که مشترکا با شرکت وود مک کنزی منتشر کرده است، اعلام کرد این صنعت ظرف یک دهه آینده ۳۲۴ گیگاوات ظرفیت نصب‌شده خواهد شد که بیش از سه برابر حدود ۱۰۰ گیگاوات ظرفیت نصب‌شده تا سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

ظرفیت انرژی خورشیدی ۳۲۴ گیگاوات می‌تواند به‌اندازه کافی نیرو برای تامین برق ۶۰ میلیون خانه معادل حدود ۴۰ درصد از خانه‌ها در آمریکای امروز تولید کند.

این دورنما منعکس‌کننده تقاضای قوی از سوی نیروگاه‌ها و تلاش شرکت‌ها برای رسیدن به اهداف کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و همچنین کاهش هزینه‌ها برای این فناوری است که به بازار تاسیسات خورشیدی خانگی رونق بخشیده است.

تنها سه درصد از برق آمریکا از طریق خورشید تامین می‌شود اما انجمن صنایع انرژی خورشیدی آمریکا امیدوار است این نرخ در یک دهه آینده به ۲۰ درصد رشد کند.

صنعت انرژی خورشیدی آمریکا سال میلادی گذشته باوجود پاندمی ویروس کرونا ۱۹.۲ گیگاوات ظرفیت جدید اضافه کرد که ۴۳ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۹ رشد داشت و رکورد سالانه بالایی برای این صنعت است. پروژه‌های در ابعاد نیروگاهی که عمده این بازار را تشکیل می‌دهند، اختلال جزئی به دلیل تعطیلی‌های مربوط به شیوع پاندمی ویروس کرونا را تجربه کردند. نصب پنل‌های خورشیدی خانگی در سه‌ماهه دوم به دلیل پاندمی شدیدترین آسیب را دید اما تا پایان سال ۱۱ درصد رشد کرد و به رکورد ۳.۱ گیگاوات رسید.

کنگره آمریکا سال گذشته در راستای بسته کمک اقتصادی کرونایی و تامین بودجه دولت آمریکا، تخفیف مالیاتی ۲۶ درصدی را تمدید کرد تا به کاهش هزینه تاسیسات خورشیدی کمک کند.

بر اساس گزارش رویترز، انجمن صنایع انرژی خورشیدی آمریکا تاکید کرد مشوق‌های مالیاتی، لغو تعرفه واردات پنل‌های خارجی و آموزش نیروی کار برای این‌که آمریکا انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهد و از وخامت بیشتر تبعات تغییرات اقلیمی جلوگیری کند، ضروری است.


ثبت نظر

ارسال