افتتاح ۲۵۰۰ مسکن محرومان در گلستان

پنجره‌ایرانیان؛ مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان گفت: امروز با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی در استان گلستان پنج مورد افتتاح انجام شد که بهره‌برداری از ۲۵۰۰ واحد مسکن محرومان با اعتبار ۱۶۳ میلیارد تومان ازجمله این برنامه‌ها بود.
  • یکشنبه 10 اسفند 1399 ساعت 10:32

سید محمد حسینی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: امروز در مراسمی با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، امید معاون مناطق محروم ریاست جمهوری، حق‌شناس استاندار گلستان، مهدیان معاون بنیاد مسکن و تعدادی دیگر از مسئولان، پنج برنامه افتتاحیه با محوریت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام شد که ازجمله آن بهره‌برداری از ۲۵۰۰ واحد مسکن محرومان در ۶۴۸ روستای استان گلستان با اعتبار ۱۶۳ میلیارد تومان بود.

وی افزود: تفاهم‌نامه احداث ۳۰۰۰ واحد مسکن محرومان استان گلستان در بهمن‌ماه ۱۳۹۸ با حضور نوبخت ـ رئیس سازمان برنامه‌وبودجه ـ انجام شده بود و عملیات اجرایی از خردادماه ۱۳۹۹ آغاز شد که امروز ۲۵۰۰ واحد از این تعداد به بهره‌برداری رسید. درواقع واحدها ظرف حدود هشت ماه تکمیل شد که کار بزرگی بوده است.

حسینی تصریح کرد: در مراسم امروز همچنین ۶۶۴ هزارمین طرح هادی روستایی مربوط به روستای عطاآباد شهرستان آق‌قلا در استان گلستان به بهره‌برداری رسید. در این روستا ۴۷ هزار و ۵۰۰ مترمربع زیرسازی و عملیات آسفالت انجام شد. ۳۰۰۰ متر طول جدول‌گذاری، ۲۷۰۰ متر پیاده‌روسازی و ۱۵۰۰ متر جابه‌جایی شبکه برق داشتیم.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان گفت: در ادامه دکتر جهانگیری بازدیدی از نمایشگاه اقدامات بنیاد مسکن در خصوص بازسازی مناطق سیل‌زده استان گلستان داشت. در اختتامیه این نمایشگاه ۱۰۰ هزارمین سند مالکیت که توسط بنیاد مسکن با همکاری سازمان ثبت صادر شده بود تحویل متقاضی شد.

وی اظهار کرد: برنامه دیگر افتتاح ۸۰ هزارمین واحد مسکونی روستایی نوسازی و بهسازی شده در استان گلستان بود. هریک از این واحدها از ۶۵ میلیون تومان کمک بلاعوض برخوردار شده و صدور پروانه و نظارت بر ساخت آن هم رایگان بود.

به گفته حسینی، حدود ۱۹۴ میلیارد تومان برای مسکن محرومان، ۹۰۰ میلیارد تومان توسط بنیاد مسکن برای بازسازی واحدهای سیل‌زده و پنج میلیارد تومان برای طرح هادی روستای عطاآباد تخصیص یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان گفت: بعدازظهر جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور جهانگیری، اسلامی و دیگر مسئولان دولتی و محلی برگزار می‌شود. سپس برنامه دیدار با نخبگان در دستور کار خواهد بود.


ثبت نظر

ارسال