چگونه می‌توان در نمایشگاه‌های خارج از کشور شرکت کرد؟

پنجره‌ایرانیان؛ یکی از خدماتی که بانک مرکزی و بانک‌ها ارائه می‌دهند، فروش و انتقال ارز بابت برپایی و شرکت در نمایشگاه‌های خارج از کشور است که به تایید سازمان توسعه تجارت ایران نیاز دارد.
  • شنبه 25 بهمن 1399 ساعت 12:16

به گزارش ایسنا، فروش و انتقال ارز برای برپایی و شرکت در نمایشگاه‌های خارج از کشور از دیگر خدمات بانک مرکزی و بانک‌هاست که با تایید سازمان توسعه تجارت ایران به نرخ آزاد مانعی ندارد.

همچنین، فروش و انتقال حق‌الوکاله دعاوی خارجی و سایر هزینه‌های حقوقی در صورت ارائه تاییدیه دفتر مرکز امور خدمات حقوقی بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران که در آن مبلغ حق‌الوکاله موسسه خارجی موردنظر قیدشده در وجه حساب اعلام‌شده توسط آن دفتر به نرخ مبادله‌ی بلامانع است.

علاوه بر این، طبق اعلام بانک مرکزی فروش و انتقال ارز بابت اصل و سود سرمایه‌گذاری‌های خارجی با تایید سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران به نرخ آزاد مانعی ندارد.

از سوی دیگر، فروش و انتقال ارز برای هزینه دفاتر خارج از کشور وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی و واحدهای وابسته به سفارتخانه‌ها و نهادهای انقلاب اسلامی و نهادهای عمومی غیردولتی با امضا ذی‌حساب یا مدیر امور مالی و معاونت اداری و مالی به نرخ مبادله بلامانع است.

طبق این گزارش، برای خرید امتیاز پخش فیلم در خارج از کشور به تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و شرکت‌ها و واحدهای وابسته به آن‌ها با امضا ذی‌حساب یا مدیر امور مالی و معاونت اداری و مالی به نرخ آزاد جهت فروش و انتقال ارز نیاز است.

همچنین، فروش و انتقال ارز بابت دریافت‌های ماهواره‌ای و ارتباطی به‌شرط تایید سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و یا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با امضا ذی‌حساب یا مدیر امور مالی و معاونت اداری و مالی متقاضی به نرخ مبادله‌ای بلامانع است.


ثبت نظر

ارسال