در بازار مسکن همه فروشنده‌اند!

پنجره‌ایرانیان؛ رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان اینکه قیمت مسکن کاهش یافته و انتظار افت بیشتر را در ماه‌های آینده داریم گفت: خریدوفروش انجام می‌شود و معاملات کاهش نیافته؛ هرچند تعداد فروشندگان بیش از خریداران است.
  • شنبه 24 آبان 1399 ساعت 11:33

مصطفی قلی خسروی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در روزهای اخیر شاهدیم که قیمت‌های پیشنهادی ملک بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته و انتظار افت بیشتر دور از ذهن نیست.

وی افزود: فعالان اقتصادی وضعیت بازارها را به‌خوبی تشخیص می‌دهند. فردای انتخابات آمریکا یک‌مرتبه دلار تا ۲۲ هزار تومان کاهش یافت و مسکن نیز با افت مواجه شد. این نشان می‌دهد که انتظارات تورمی از بین رفته و ثبات به اقتصاد کشور برمی‌گردد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان اینکه چشم‌انداز بین‌المللی کشور امیدوارکننده است گفت: اقتصاد کشور ایران محکم است اما در صورت برداشته شدن تحریم‌ها اوضاع بهتر هم خواهد شد. اولین دستاورد چنین شرایطی ثبات نرخ ارز است که می‌تواند به رونق بازارهای مولد و بخش مسکن منجر شود.

خسروی درباره وضعیت معاملات طی روزهای اخیر گفت: عرضه در بازار زیاد شده و همه فروشنده‌اند و خریدار کم است اما خریدوفروش در فایل‌های به قیمت جریان دارد و حتی در روزهای اخیر افت نکرده است. بااین‌حال کسانی که خانه را به‌قصد گران شدن نگه‌داشته‌اند بدانند که ممکن است نرخ‌ها بیشتر از این افت کند.


ثبت نظر

ارسال