افزایش دو برابری تسهیلات بانکی بخش صنعت و معدن

پنجره‌ایرانیان؛ جدیدترین آمار منتشرشده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که تسهیلات پرداخت‌شده از سوی بانک‌ها به بخش صنعت و معدن در پنج‌ماهه اول امسال ۹۳.۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
  • یکشنبه 6 مهر 1399 ساعت 11:28

به گزارش ایسنا، بر اساس این آمار در چهارماهه اول امسال ۳۱.۸ درصد از کل تسهیلات پرداختی از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری، معادل ۱۱۶ هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان به بخش صنعت و معدن پرداخت‌شده که نسبت به پرداخت حدود ۶۰ هزار و ۲۵۵ میلیارد تومان در مدت مشابه سال گذشته ۹۳.۲ درصد افزایش یافته است.

البته در این مدت بخش خدمات با اختصاص ۳۷.۴ درصد از کل این تسهیلات به خود، بیشترین تسهیلات بانکی را دریافت کرده است؛ به‌طوری‌که بخش خدمات در چهارماهه اول امسال ۱۳۷ هزار و ۹۰ میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری دریافت کرده که نسبت به مبلغ ۸۸ هزار و ۷۵۵ میلیارد تومان در مدت مشابه سال قبل ۵۴.۵ درصد افزایش داشته است.

 

افزایش ۹۰ درصدی تسهیلات پرداختی به بخش بازرگانی

بخش بازرگانی نیز با اختصاص ۲۰.۲ درصد از کل این تسهیلات به خود، در رتبه سوم قرار دارد؛ به‌طوری‌که بخش بازرگانی در چهارماهه اول امسال ۷۴ هزار و ۶۴ میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری دریافت کرده که نسبت به مبلغ ۳۸ هزار و ۹۳۹ میلیارد تومان در مدت مشابه سال قبل ۹۰.۲ درصد افزایش داشته است.

در این میان بخش مسکن و کشاورزی با تخصیص ۷.۳ و شش درصد از کل تسهیلات پرداختی از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری به خود، کمترین تسهیلات را در این مدت دریافت کردند. البته تسهیلات پرداختی به این دو بخش به ترتیب ۴۸.۷ و ۷۳.۳ درصد نسبت به پنج‌ماهه اول سال گذشته افزایش داشته و به ۲۶ هزار و ۶۹۷ میلیارد و ۲۱ هزار و ۸۹۳ میلیارد تومان رسیده است.


ثبت نظر

ارسال